Sony Digital Paper: Stovky papierov v jednej krabičke

  • Čo spája manažéra, právnika, politika, profesora či podnikateľa? Čo je každodenným údelom týchto profesií? Áno, sú to neslávne známe „papierovačky“. Samozrejme, okrem miliónov ďalších povinností. Práve papier a pero je to, čo je neoddeliteľnou súčasťou ich pracovného života.
image_1397162264.jpeg
  • Čo spája manažéra, právnika, politika, profesora či podnikateľa? Čo je každodenným údelom týchto profesií? Áno, sú to neslávne známe „papierovačky“. Samozrejme, okrem miliónov ďalších povinností. Práve papier a pero je to, čo je neoddeliteľnou súčasťou ich pracovného života.

 

Jednoduché a zároveň revolučné riešenie priniesol Sony a jeho Digital Paper. Obyčajný papier posiela do úzadia a s ním aj ruky zašpinené od atramentu. Digital Paper predstavuje platformu, na ktorú si môžete svoje poznámky písať, ukladať ich a dokonca aj zdieľať.

Digital Paper je ľahký, tenký a teda aj vysoko prenosný displej podobný tabletu. Rozmerom 31 x 23 cm je ešte o kúsok väčší ako klasický papier A4. Hrúbka je 6,8 mm, čo je asi ako 30 listov papiera.  Do 356 gramov sa zmestí približne 2800 PDF súborov. Celkom praktické, čo poviete? Odolný rám digitálneho papiera nahradí objemné zložky súborov, takže aktovku môžete pokojne nechať doma. 

Avšak za veľké mínus považujem práve to, že Digital Paper podporuje len súbory vo formáte PDF.  Ak si chcete nahrať súbor v inom formáte, napríklad  MS Word, Excel či PowerPoint, je potrebné ich prekonvertovať.  Súbory je možné preniesť bezdrôtovo alebo cez USB.

 

 

Ukladanie, synchronizácia a zdieľanie

Sony pozná malé, no podstatné problémy podnikateľov – mať všetky súbory pekne pohromade, na jednom mieste a nestrácať viac čas hľadaním zapatrošených náčrtov. Digital Paper je veľmi dobre využiteľný aj pri firemných meetingoch. Prostredníctvom wifi pripojenia pošlete dokumenty svojim spolupracovníkom a môžete na nich pracovať  súčasne. 

 Dôležitým prvkom je digitálne pero Stylus, ktoré funguje rovnako ako klasické pero a dajú sa ním zapisovať poznámky na displej. Ľahký prístup k súborom, komentovanie,  zvýrazňovanie, otáčanie, zväčšovanie obrázkov, vytváranie tabuliek, ale aj grafov – to všetko Stylus umožňuje.

  

 zdroj: pro.sony.com

 

Displej je vysoko kontrastný, takže ostré svetlo sa od neho odráža. Ak radi pracujete vonku, keď svieti slnko, oceníte perfektnú čitateľnosť. Chýba však podsvietenie, takže dostatok svetla je doslova nutnosťou.  A ak pracujete radi aj nadčas, s výdržou batérie si nemusíte robiť starosti. Sony myslel aj na to – batéria vydrží približne 3 týždne na jedno nabitie.

 Digital Paper od Sony bude na trh uvedený už v máji tohto roku. Cena je odrazom toho, pre akú cieľovku je produkt určený – 1 100 amerických dolárov. Nechávam na vaše posúdenie, či je to primeraná cena za „hromady papierov“.

 

Zdroje: pro.sony.com, etrend.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech