Spoločnosť vyrábajúca techniku pre americkú armádu kúpila firmu, ktorá vymyslela hoverboard

  • Budú americkí vojaci lietať na hoverboardoch?
526592416
  • Budú americkí vojaci lietať na hoverboardoch?

Franky Zapata šokoval svet tým, že odhalil svoj tryskovo poháňaný „hoverboard“, ktorý bol schopný lietať rýchlosťou 150 kilometrov za hodinu. Teraz jeho firmu kúpil Implant Science, dodávateľ pre Oddelenie vnútornej bezpečnosti USA.

2838308.main_image

foto: thesun.co.uk

37-ročný Zapata nedávno použil jeho Flyboard Air na precestovanie viac ako 2 252 metrov z francúzskeho atlantického pobrežného mesta Sausset-les-Pins. Na videu môžeš vidieť ako dosiahol výšku 50 metrov nad povrchom v lete, ktorý trval necelých sedem minút.

“Sme nadšení, že sa vizionári ako Franky Zapata a jeho tím pridajú k nám a tiež že umožníme akcionárom ťažiť z mnohých prelomových produktov, ktoré už vynašiel a nových inovácií, ktoré odhalí v najbližších mesiacoch a rokoch.” povedal prezident Implant Science, Robert Liscouski pri predaji.

„Implant Sciences Corporation, popredný výrobca riešení na detekciu stôp výbušním pre ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť s potešením oznamuje podpísanie vyhlásenia o zámere získať Zapata Industries SAS v Marseille, Francúzsku,” oznámila spoločnosť.

Franky Zapata sa zviditeľnil vďaka vodou poháňanému Flyboardu vyvinutému jeho spoločnosťou Zapata Racing. Tiež drží Guinnessov rekord pre urobenie 26 backflipov s vodným jetpackom za jednu minútu. Vo svojom prejave na tlačovej konferencii po úspešnom pokuse nadšený Zapata novinárom povedal: “Toto je naozaj životné dielo.”

Zapatove originálne Flyboards sú obľúbené aj u mnohých celebrít, ale jeho najnovší vynález zahanbil aj hoverboard, na ktorom sa preháňal Marty McFly.Nazvané FlyBoard Air, zariadenie namiesto vodných trysiek používa tryskové turbíny. Flyboard Air tvrdí, že umožní používateľom lietať po oblohe až do neuveriteľnej výšky troch kilometrov. Zariadenie používa nezávislé pohonné jednotky pre let po dobu asi 10 minút a dosahuje maximálnu rýchlosť 150 kilometrov za hodinu.

Neexistujú žiadne konkrétne podrobnosti o tom, ako Zapata riadi Flyboard alebo čo presne ho poháňa. Na videu však vidno joystick, ktorý sa zdá byť pripojený k spodnej časti zariadenia. Neexistuje žiadna zmienka o tom, kedy bude Flyboard Air v predaji, alebo či vôbec bude niekedy sprístupnený verejnosti.

maxresdefault

foto: youtube.com

zdroj: dailymail.co.uk, zdroj titulnej fotografie: engadget.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK