Sport Tagger: Aplikácia nielen pre futbalových fanúšikov

  • Ste športový fanúšik? Milujete futbal? Neustále sa s kamarátmi dohadujete, ktorý hráč odohral lepší zápas? Sport Tagger vám môže pomôcť vyriešiť tieto spory raz a navždy.
  • Ste športový fanúšik? Milujete futbal? Neustále sa s kamarátmi dohadujete, ktorý hráč odohral lepší zápas? Sport Tagger vám môže pomôcť vyriešiť tieto spory raz a navždy.

 

Sport Tagger je appka, ktorá umožňuje používateľovi analyzovať výkon hráča. Vďaka tomuto nápadu z Írska to budú mať jednoduchšie nielen diváci, ale aj tréneri a samotní hráči. Vďaka Sport Tagger si užívateľ robí vlastné analýzy jednotlivých hráčov. Zadáte informácie o hráčovi, o jeho výkone v určitej hre a detaily hry. Appka tieto informácie ukladá a neskôr ich je možné vyhodnotiť v grafoch a tabuľkách. Príklad? Na základe dát tréner vidí, že veľké percento hráčových nahrávok na diaľku nie je presné. Spolu s hráčom sa teda zamerajú na túto slabšiu oblasť. Aplikácia má tiež zabudovaný poznámkový blok, kameru a audiorekordér.

 S myšlienkou tejto aplikácie prišiel Eddie Crowe, ktorý je trénerom. Keďže potreboval niečo, čo by meralo zručnosti jednotlivých hráčov a zároveň by poskytlo dôležité dáta merané v čase, vyskúšal to transformovať do reality.

 

 

Aplikáciu vytvoril ešte v roku 2012 a prvé testovanie pre iPady bolo spustené v novembri toho istého roku. O rok neskôr bola sprístupnená aj verzia pre iPhone a Android. V marci 2014 bola táto aplikácia nominovaná na Sport Technology Awards v kategórii Best Technology a Best Sports App. V porote budú sedieť známe mená ako Sir Clive Woodward (víťazný tréner na Rugby World Cup), Dave Reddin (Football Association), Graham Poll (rozhodca na World Cup) a ďalší športovci, olympijskí medailisti a športoví novinári.

 Možno sa pýtate, či je aplikácia zameraná iba na futbal. Určite nie. Je možné ju použiť aj na športy ako basketbal, hokej, rugby a ďalšie.

 

 

Pôvodne do vývoja aplikácie investoval Crowe 9 000 eur a v marci spustil projekt na crowdfundingovom portáli Indiegogo. Cieľom je vyzbierať 7 000 eur na vylepšenie aplikácie a marketing. Keď sme už pri marketingu, prvou vecou by mohlo byť vylepšenie webovej stránky aplikácie. Tá vyzerá dosť staromódne a chaoticky. Trochu ma to až odrádzalo písať o tejto aplikácii. No zdá sa byť príliš dobrá na to, aby sme ju na startitup.sk nespomenuli. Príspevky na aplikáciu v rámci Indiegogo sú v sume 10 eur, 100 eur a 500 eur, za všetky je ako protihodnota uvedenie mena/názvu spoločnosti v aplikácii. Po desiatich dňoch sa však projetku ešte nepodarilo vyzbierať ani prvých desať eur. Do 10. mája však sále majú k dispozícii dosť času.

 Zdroj: sporttagger.com, indiegogo.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech