Spoz­naj nový­ch ľudí bez pred­sud­kov na slo­ven­skej sociál­nej sie­ti Blin­dr

Rišo Néveri / 27. januára 2015 / Tools a produktivita

Valen­tín sa blí­ži a mož­no ťa aj na sviat­ky otra­vo­va­la rodi­na „kedy už domov pri­ne­sieš pria­te­ľa, pria­teľ­ku“? Stá­va sa kaž­dé­mu. Čo však ak nestret­neš niko­ho zau­jí­ma­vé­ho? ‘Triez­ve’ zozna­mo­va­nie pri bare ti nejak nese­dí, na face­bo­oku to je čud­né, kaž­dý súdi pod­ľa fotiek a… Na pokec ešte nie­kto cho­dí? Čo tak skú­siť ran­de­nie nasle­po? Pre­čo nie, vyskú­šaj Blin­dr. Nikdy nevieš.

 

Blindr je nová slovenská sociálna sieť a zoznamka, ktorá ti umožňuje spoznávať nových ľudí naslepo a nájsť si tak nových priateľov alebo lásku. Autorom projektu je pár Roman Holič a jeho priateľka. „Sme mladí ľudia, ktorí chceli priniesť na svet zoznamku, na ktorej nezáleží len na výzore daných osôb, ale hlavne na spôsobe komunikácie, charizmy a iných kvalít ako je vonkajšok a preto sme vymysleli tento spôsob online randenia na slepo.“ Blindr vznikol koncom roku 2014 a teší sa veľkej popularite. Zaregistrovalo sa vyše 7000 užívateľov, ktorý si projekt pochvaľujú a stránku opakovane navštevujú. Priemerný vek užívateľov je 18-28 rokov, čo zaručuje mladú atmosféru, ale medzi užívateľmi sa pravdaže nájdu aj iné vekové skupiny.

 

Užívatelia komunikujú cez chat anonymne. Profili sa odomknú iba tím, ktorí sú si vzájomne sympatickí bez toho aby videli partnerov zovňajšok. Zoznamka si tak zakladá na tom, aby sa ľudia spoznávali na základe charakteru a vnútornej kráse a neboli obmedzení vlastnými predsudkami. V dnešnej dobe je pravda veľký počet sociálnych sietí a zoznamiek, ktoré môže Blindr považovať za svoju konkurenciu. Roman s priateľkou však v projekt veria a budú svoju myšlienku naďalej šíriť. Pomáha im v tom aj pozitívny feedback užívateľov zoznamky.

Myslím si, že v dnešnej dobe investícií a seed financovania je správne vyzdvihnúť fakt, že Blindr je financovaný jedine jeho autormi. Je to pekným príkladom toho, že nie vždy treba investora, 12 členný tím, dizajn od hip dizajnéra, alebo premakaná stránka s revolučným algoritmom relativity. Ak veríte vo svoj cieľ a sústredene zamakáte, výsledok príde. Verím, že v budúcnosti bude vznikať mnoho podobných projektov. Otvorte www.blindr.eu a chatujte. Možno spoznáte niekoho zaujímavého a určite podporíte projekt.

Zdroj: http://blindr.eu/

Pridať komentár (0)