Kampaň Do práce na bicykli podporilo začiatkom mája 12.687 zamestnancov

Kampaň Do práce na bicykli zaznamenala na začiatku mája rekordnú účasť, aktívne ju podporilo 12.687 zamestnancov. V porovnaní s rokom 2018 je to o 1626 ľudí viac, ktorí na cestu do práce zvolili ekologický spôsob dopravy. Informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR.

Hovorkyňa rezortu Karolína Ducká avizovala, že v polovici mája sa začne i kampaň určená pre žiakov a študentov. „Od 13. do 25. mája sa budú môcť materské, základné aj stredné školy stať súčasťou projektu Do školy na bicykli – škola priateľská k bicyklom a ukázať tak, že aj ich žiaci a študenti sa do škôl chcú pohybovať zdravo a ekologicky,“ uviedla.

Pripomenula, že kampaň Do školy na bicykli je zameraná na podporu vzniku bezpečnej cyklistickej a pešej infraštruktúry v rámci okolia škôl. Ministerstvo chce kampaňou podporiť zdravú mobilitu detí a znížiť dopravné zaťaženie ulíc v okolí školy a fenomén tzv. mamataxi, ktorý v čoraz väčšej miere ochudobňuje deti o prirodzený pohyb.

„Zároveň je cieľom naučiť deti environmentálne priateľskej doprave bez nutnosti využívania automobilov na krátke jazdy,“ dodala Ducká.

Kampaň ráta so spoluprácou škôl a samospráv, keďže práve mestá a obce môžu výrazným spôsobom spoluvytvárať podmienky na jazdu na bicykli napríklad úpravou komunikácií, obmedzením rýchlosti vozidiel či zriadením cyklistických stojanov v areáloch škôl.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech