Mladým inovatívnym podnikateľom roka je Tomáš Žáček z Ecocapsule

Absolútnym víťazom súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2019 sa stal Tomáš Žáček zo spoločnosti Ecocapsule, s. r. o. za mobilné obydlie s rovnakým názvom. Tento dom už firma predala na viacerých trhoch, okrem iného v USA a Austrálii. Informuje TASR.

Ecocapsule sa môže podľa potreby premiestňovať, nevyžaduje prípravu základov a neviaže sa ani na vodovodnú či elektrickú prípojku a kanalizáciu. Má vlastnú veternú a solárnu minielektráreň aj zásobník dažďovej vody.

Do finále súťaže sa dostala tiež výrobca korkových hračiek Jana Troppová, programátor Jakub Lajmon, Jaroslava Wurll Kocanová s produkciou spoločenských šiat s ľudovými motívmi a výrobkyňa prírodnej kozmetiky Martina Dudová.

Podľa vicepremiéra odznelo na odovzdávaní cien niekoľko zaujímavých myšlienok, ktoré sú dobrým návodom pre začínajúcich podnikateľov. „Spomenul by som tri momenty. Keď chcete podnikať v prostredí, kde je silná konkurencia, nikdy ich nedobehnete, keď budete robiť to isté. To znamená, že treba robiť veci inak,“ povedal podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši.

Druhý problém začínajúcich podnikateľov je ten, že majú produkt, ktorý trh nechce a nevedia sa ho vzdať. Po tretie by sa podľa Rašiho mali začínajúci podnikatelia radiť so staršími, pretože najdrahšie je učiť sa na vlastných chybách.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech