Thomas Cook rokuje o ďalšej núdzovej pomoci v sume 150 mil. libier

Cestovná kancelária Thomas Cook ohlásila núdzovú pomoc v sume 750 miliónov libier. Akcie firmy v úvode pondelkového obchodovania spadli o vyše 20 percent.

Britská cestovná kancelária Thomas Cook potvrdila, že so svojimi veriteľmi rokuje o zabezpečení ďalších 150 mil. libier. Firma uviedla, že je v pokročilom štádiu diskusií s veriteľmi o finančnej injekcii nad rámec už skôr ohlásenej núdzovej pomoci v sume 750 mil.

GBP zo strany hlavného akcionára, čínskej firmy Fosun. Cestovná kancelária konštatovala, že pomoc jej poskytne hotovosť potrebnú na prevádzku počas nadchádzajúcej zimnej sezóny, kedy turizmus klesá. Informuje o tom portál news.sky.com.

Hodnota akcií spoločnosti Thomas Cook prudko klesla po tom, ako sa vyjadrila, že jej reštrukturalizácia „významne“ zriedi akcie terajších majiteľov. V úvode pondelkového obchodovania akcie firmy spadli o vyše 20 percent. Spoločnosť Thomas Cook ešte v máji povedala, že zápasí s poklesom objednávok a s neistotou súvisiacou s brexitom, čo podľa nej prispelo k strate za polročné obdobie v sume 1,5 mld. GBP.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech