Stanica Nivy dostane high-tech riešenia ako zo sci-fi

  • Začína sa výstavba Stanice Nivy, pričom ako prvá vyrastie administratívna veža Nivy Tower s reštauráciou v oblakoch. Pôjde o dominantu Bratislavy s najvyšším bodom v 125 metroch.
hbcover
hbreavis.com
  • Začína sa výstavba Stanice Nivy, pričom ako prvá vyrastie administratívna veža Nivy Tower s reštauráciou v oblakoch. Pôjde o dominantu Bratislavy s najvyšším bodom v 125 metroch.

Stanica Nivy skombinuje medzinárodný autobusový terminál, nákupné centrum, modernú tržnicu a výškovú administratívnu budovu. Nové priestory budú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia, pričom nástupiská autobusov sú plánované v prvom podzemnom podlaží. Unikátnou komunitnou črtou novej stanice je zelená strecha s mestskými záhradami, bežeckou dráhou a kompletným vybavením pre aktívny oddych a šport.

foto:hbreavis.com

 

Projekt počíta s vytvorením 2150 parkovacích miest. Výstavba navyše prinesie aj novú dopravnú a technickú infraštruktúru v okolí. Nová stanica bude pohodlne prístupná pre hromadnú a individuálnu dopravu. Okolie budovy bude samozrejme prispôsobené aj pre cyklistov a peších návštevníkov.

foto:hbreavis.com

„Veľmi sa tešíme, že po rokoch príprav sa môžeme pustiť do samotnej výstavby projektu Stanica Nivy. Multifuknčný koncept z neho robí vlajkovú loď našich projektov, ktorá prinesie Bratislave novú autobusovú stanicu, kvalitné nákupné centrum s tržnicou aj high tech kancelársku budovu. To všetko v srdci novovznikajúcej biznis štvrte, ktorá má v prípade schválenia nášho zámeru šancu aj na dopravné prepojenie s druhým brehom Dunaja formou nadzemky,“ uviedol Jakub Gossányi, Head of Development, HB Reavis Slovakia.

foto:hbreavis.com

Nivy Tower plná high-tech riešení

Prestížna poloha Nivy Tower, ktorá sa bude nachádzať na rohu Svätoplukovej a Mlynských nív, bude východnou bránou do novovznikajúcej štvrte v Bratislave. Návštevníkom poskytne jedinečný panoramatický výhľad na mesto.

foto:hbreavis.com

Na samom vrchu bude unikátna reštaurácia prístupná pre každého s výhľadom na Bratislavský hrad, Kamzík či Kolibu, do ktorej sa dostaneš samostatným výťahom. Nivy Tower bude mať aj ďalšie unikáty – najrýchlejšie výťahy na Slovensku či najlepšie napojenie na verejnú dopravu v hlavnom meste.

foto:hbreavis.com

Cyklisti sa majú na čo tešiť

V podzemí Nivy Tower bude plne vybavené zázemie pre cyklistov, kam sa každý ľahko dostane cyklovýťahom z prízemia cez samostatný vstup. Na recepcii budú môcť nájomníci zase využívať novodobé concierge služby a vychutnávať si pravidelné výstavy. Dokončenie Nivy Tower je plánované na prelom rokov 2019-2020 a prinesie viac ako 31.000 m2 prenajímateľnej plochy.

foto:hbreavis.com

Projekt sa bude môcť pýšiť WELLbeing certifikáciou Core and Shell na leveli GOLD, administratívnymi priestormi vybavenými LED svetlami či s možnosťou na mieru vyrobených výťahových lobby pre nájomcov. Za designom Nivy Tower stojí britské architektonické štúdio Benoy v spolupráci so slovenským ateliérom Siebert + Talaš, ktorí navrhovali aj koncept pre novú autobusovú stanicu Nivy.

foto:hbreavis.com

Náhradná autobusová stanica

V čase výstavby novej autobusovej stanice budú môcť cestujúci využívať služby náhradnej stanice na Bottovej ulici, ktorá kvalitne nahradí funkciu tej súčasnej. Spoločnosť HB Reavis zároveň nedávno dokončila prvú fázu transformácie Centra Bottova na náhradnú autobusovú stanicu, ktorá počas výstavby v plnej miere nahradí potrebné kapacity.

zdroj:hbreavis.com/TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech