Startitup podporuje bratislavský street food. Podpor ho aj TY

  • Jedlo je momentálne veľký fenomén. Veď čo je lepšie ako sa dobre najesť?
bastreetfood
FB Koun/ archív Startitup
  • Jedlo je momentálne veľký fenomén. Veď čo je lepšie ako sa dobre najesť?

Kto z nás nerád skúša nové chute a nové jedlá? Asi je málo takých. Niekedy je však náročné ochutnať miestnu kuchyňu bez toho, aby si si kúpil letenku a vydal sa na cestu. Tento problém rieši aspoň čiastočne street food. Vďaka nemu môžeš ochutnať jedlá z rôznych kútov sveta bez toho, aby si cestoval kilometre. A preto ho uznávame aj my.

Celkovo sa nám páči streetfoodová kultúra. Street food si väčšina ľudí založí, lebo ich baví gastro. Chcú tiež priniesť niečo nové a robia to z lásky a pre ľudí. Vďaka tomu, že má oveľa nižšie náklady ako pri klasických reštauráciach aj cena býva zvyčajne nižšia. Okrem toho väčšinou tam dostaneš jedlo ako inde nie. Ochutnáš zaujímave kombinácie a tiež je časovo nenáročný. Nám sa tento koncept stravovanie páči hlavne teraz v letných mesiacoch, kedy si môžeš zobrať jedlo do nejakého pekného parku a tam ho zjesť pri super atmosfére.

foto: FB Orbis Street Food/ FB Pomazánkovo

Rozhodli sme sa podporovať tieto prevádzky. Formy podpory sú rôzne. Vždy radi napíšeme článok, ak vznikne nejaká nová prevádzka alebo sa streetfoodovej prevádzke podarí nejaký úspech. Tiež sme organizovali panelovú diskusiu, ktorá bola cela zameraná na street food, ale nám nestačilo.

Najnovšie môžeš po bratislavských streetfoodovych prevádzkach nájsť instagramové rámčeky v životnej veľkosti, kde sa môžeš odfotiť, a tým podporiť bratislavský street food aj ty. :)

Ak kde tieto rámčeky nájdeš? Zatiaľ ich máme v piatich prevádzkach.

Prvou je KOUN. Pre nás TOP zmrzlina v Bratislave, kde síce musíš niekedy vystáť aj polhodinový rad, ale aj tak to stojí za to. Práve vtedy môžeš využiť tento čas na ľahký photoshooting v instagramovom rámčeku :)

foto: archív Koun

Druhou prevázkou je Buchtáreň. Táto prevádzka si za krátky čas získala veľkú obľubu. Buchty tak ako turistom chutia aj domácim. Tradičné slovenské jedlo, ktoré v buchtárni dostalo nový rozmer.

foto:instagram.com/buchtaren

foto:instagram.com/buchtaren

Treťou prevádzkou je ORBIS Street Food, kde majú najlepšie hranolky na svete, ale aj iné pochutiny. :)

foto_ archív Startitup

Štvrtou prevádzkou je Pomazánkovo. Ak máš rád pomazánky a čerstvé pečivo toto miesto bude pre teba raj. Tradičné ale aj moderné… Jednoducho tu si príde na svoje každý z nás.

foto: archív Startitup

Poslednou prevádzkou je Kramáre Burgers. Legendárnemu Jurajovi sme tiež venovali jeden instagramový rámček, tak určite sa u neho niekedy zastav a sprav si nejakú fotku na svoj Instagram.

● OTVARAME O 17:00 – 01:15h●DRIVE IN 0901721272●WE ARE OPENStartitup

Posted by Kramáre Burgers Fresh & Hot on Monday, 31 July 2017

A máš aj ty rád jedlo ako MY a chceš aj ty trochu podporiť mladých ľudí, ktorí robia biznis s láskou a poctivo a hlavne pre ľudí, bež sa odfotiť na tieto miesta a postuj fotky s hashtagom @podporujemBAstreetfood.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK