Startitup z volebných centrál: Sulík si už mal písať so Šimečkom, obaja čakali lepšie výsledky

  • Redaktori Startitup sú rozložení priamo vo volebných centrálach strán
  • Sleduj online, ako vyzerá volebná noc, ktorá rozhodne o budúcnosti Slovenska
Richard Sulík
Startitup
  • Redaktori Startitup sú rozložení priamo vo volebných centrálach strán
  • Sleduj online, ako vyzerá volebná noc, ktorá rozhodne o budúcnosti Slovenska

Volebná noc bola pre mnohých občanov Slovenska dôležitým okamihom rozhodovania o budúcnosti krajiny. Pre redaktorov portálu Startitup to však znamenalo ešte viac – príležitosť priniesť čitateľom aktuálne a dôveryhodné informácie priamo z volebných centrál politických strán.

Celý čas sme boli v plnom nasadení, rozmiestnení v jednotlivých volebných centrálach. Priebežné výsledky zároveň môžeš sledovať priamo na našom webe, kde ich uvidíš pri sčítavaní v reálnom čase.

Nastal čas, keď hrá každý hlas a každý okamih dôležitú rolu. My sme boli pripravení poskytnúť našim čitateľom aj divákom všetky aktuálne informácie. Veríme, že si nezabudol sledovať Startitup, aby si bol v túto výnimočnú noc neustále v obraze.

Z centrály Progresívneho Slovenska sa hlásil šéf politického oddelenia Pavel Knapko. Hlava krimi tímu Ivan Mego približovala aktuálne dianie vo volebnej centrále Smeru.

Redaktor Martin Papai sa hlásil z centrály Hlasu, Vanessa Massayová zo Sme rodina, Adam Kršiak z OĽANO, Marco Németh z centrály SASKY. Karina Daráková dozerala na dianie v centrále SNS, dianie u Demokratov pokrýval Lukáš Kovalčík.

Tento ONLINE ČLÁNOK sme už uzavreli, avšak všetko potrebné o volebnej noci a jej výsledkoch sa dozvieš priamo na našom webe, Instagrame, Facebooku aj TikToku.

04:14 SNS dokázala to, čo sa doteraz nepodarilo žiadnej inej strane na slovenskej politickej scéne – zjednotiť národné sily

Uviedol to Andrej Danko ako jeden z dôvodov, prečo sa SNS s najväčšou pravdepodobnosťou vráti do parlamentu, informuje denník SME.

03:36 OĽANO ruší záverečnú tlačovku. Líder hnutia Igor Matovič sa na záver potešil, že Republika najskôr skončí pred bránami parlamentu

03:08 (centrála SASKY) „Po tom, čo sa všetko udialo, a po turbulentných časoch nám voliči dali šancu, ale zdvihli aj varovný prst, aby sme to robili poriadne,“ povedal Sulík na tlačovej konferencii

02:55 (centrála OĽANO, KÚ a Za ľudí) Odchádzame z centrály spolu s ďalšími zástupcami médií

Igor Matovič pokračuje v diskusiách so svojimi sympatizantmi a pre bojovníka proti mafii to vyzerá na poriadne dlhú noc.

02:54 (centrála SASKY) Predseda liberálov priznal, že očakával lepší výsledok

„Netreba chodiť okolo horúcej kase,“ povedal. Zároveň dodal, že si už písal s predsedom PS Šimečkom, ktorý podľa neho taktiež očakával lepší výsledok.

02:45 (centrála strany Hlas-SD) Vedenie strany aj s predstaviteľmi sa odobrali do salóniku na poschodí

Vyjadrenie avizoval Peter Pellegrini po prekročení 80 % sčítaných hlasov.

02:40 (centrála PS) Posledná tlačovka Šimečka tlačovkou ukončil noc vo volebnej centrále progresívcov

02:32 (SMER-SSD) Pred novinárov vystúpili Robert Kaliňák a Juraj Blanár

Tlačovú konferenciu urobia po vyhlásení oficiálnych výsledkov zo Štatistického úradu SR. Komentovať priebežné výsledky odmietli.

02:28 (KDH) Na tlačovej besede čoskoro vystúpi predseda strany Milan Majerský

02:20 (centrála PS) Ranná tlačovka

Predseda progresívcov Michal Šimečka vystúpi na tlačovke v backstage-i Edison parku už o pár minút.

02:05 (centrála Sme rodina) Milan Krajniak odprezentoval záverečné stanovisko za stranu Sme rodina

Volebná noc pre verejnosť v Au Café na brehu Dunaja končí, novinári odchádzajú domov. „Myslím si, že je rozumné dať si pár dní po voľbách odstup, aby sme si rozmysleli, čo ďalej,“ dodal.

02:00 (centrála Demokratov) Predseda strany a expremiér Eduard Heger uviedol, že „ je zvyknutý pracovať do neskorých nočných hodín, preto nie je unavený a je zatiaľ v pohode,“. Počkáme si na výsledky,“ vyhlásil

01:47 (centrála strany Hlas-SD) Peter Pellegrini komentuje pomalé sčítavanie hlasov

Očakával, že o takomto čase budeme už za polovicou. Neprekvapil ho vraj ani padajúci trend percent strany Sme Rodina. Dopĺňa, že aj posledné kauzy mohli oddialiť hnutie od dverí parlamentu.

01:42 (centrála PS) Pomalé sčítavanie hlasov

Pomalšie sčítavanie hlasov sa stalo témou na volebných centrálach. Tému rozoberajú aj na volebnej centrále PS-ka. Startitup sa spojil jednou z volebných miestností v Topolčanoch, kde hlásia problémy s pomalým sčítavaním hlasov.

„Okrsok 13 nemá ani po vyše hodine schválenú zápisnicu, niektoré okrsky čakajú na schválenie zápisnice cez dve hodiny,“ povedal nám zdroj zo spomínaného okrsku.

01:39 (centrála PS) Tlieskajúca centrála

Live vstupu jednej zo slovenských televízií, ktorý bol premietaný v centrále progresívcov, roztlieskal prítomných hostí.

01:34 (centrála OĽANO, KÚ a Za ľudí) V centrále ľudia začínajú čoraz viac vyjadrovať svoju nespokojnosť s pomalým sčítavaním hlasov

Zástupcovia médií sa rozprávajú medzi sebou a netrpezlivo očakávajú rýchly nárast sčítaných hlasov v najbližších desiatkach minút.

01:22 (centrála Demokratov) Vyzerá to, že v centrále strany Demokrati je čoraz menej ľudí

Mystery pub v Bratislave navštívili aj českí novinári. Všeobecne v centrále panuje nespokojnosť ohľadom „pomalého sčítavania hlasov“.

01:21 (centrála Sme rodina) Všetci prítomní, mimo novinárov, sa presunuli do vnútorných priestorov

Novinári čakajú vonku, avšak podľa informácií Startitup je vnútri „spoločensky unavené osadenstvo“ a možno žiadna tlačovka už nebude.

01:20 (centrála PS) Poliačik o nízkych číslach Sasky

Startitup si odchytil počas volebnej noci v centrále progresívcov aj exsaskára Martina Poliačika.

„Myslím si, že s vysokou pravdepodobnosťou sa pozeráme ešte na atypické okrsky. Veľké okrsky, kde sú veľké počty ľudí, tie ešte budú prichádzať a PS-ko a Saska sa musia spoliehať na tieto okrsky. Netrúfam si to odhadnúť, PS-ko po tej skúsenosti, čo sme mali tri roky dozadu, tak nechcem ani špekulovať,“ povedal pre Startitup exsaskár.

01:19 (KDH) Atmosféra na centrále KDH pripomína svadbu alebo dedinskú zábavu. Hrá tu ľudová hudba a ľudia majú dobrú náladu

01:04 (centrála PS) Šimečka prehovoril k verejnosti

Líder PS-ka vystúpil pred hosťami progresívcov po časti sčítaných hlasov s príhovorom. Reálne je sčítaných len okolo 23 % hlasov. Šimečka povedal, že má dve správy, jednu dobrú a jednu zlú. Podľa neho je dobrou správou, že podľa prvých čísel bude PS-ko šesť rokov od založenia súčasťou Národnej rady. Tou zlou správou je, že podľa šéfa hnutia je sčítané ešte malé percento hlasov.

00:59 (centrála PS) Dorazil známy expolitik

Medzi hosťami vo volebnej centrále progresívcov vidieť aj exposlanca Miroslava Beblavého. Ten bol spoluzakladateľ a líder strany Spolu.

00:56 (centrála SASKY) Do Liberálneho domu len niekoľko minút pred 01:00 prišiel bývalý splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

00:56 (centrála SNS) Podľa našich informácií sa predseda Andrej Danko vyjadrí až po tom, keď sa sčítavanie hlasov ustáli

Vyjadril sa, že v tejto chvíli to nemá zmysel.

00:49 (centrála Hlas-SD) Bývalú riaditeľku policajnej akadémie Luciu Kurilovskú prišiel podporiť partner aj dcéra Sandra

00:47 (centrála Sme rodina) Niekoľko ľudí už odišlo, viacerí sa obliekajú, lebo už je celkom chladno, a pomaly sa chystajú takisto na odchod

00:42 (centrála Hlas-SD) Erik Tomáš sa rozhneval nad pomalým sčítavaním hlasov

Očakávajú, že budú klesať na percentách. Podľa neho pokiaľ budeme čakať na výsledky 5-percentných strán, tak na výsledok budeme čakať ešte veľmi dlho.

00:35 (centrála Demokratov) V centrále strany Demokrati v bratislavskom Mystery pube vládne čulý ruch

Napriek nepriaznivému výsledku exit pollu viacero kandidátov verí, že strana nakoniec pokorí 5 percent a dostane sa do parlamentu.

Eduard Heger
zdroj: Startitup

00:31 (centrála OĽANO, KÚ a Za ľudí) K publiku sa prihovára aj Anna Záborská

„V jednom zoskupení sme dokázali poskytnúť ľuďom tri rôzne programy, ktoré si neodporovali,“ hovorí o možnom dôvode úspechu hnutie vo voľbách.

00:27 Líder OĽANO a priatelia Igor Matovič považuje výsledky exit pollov, podľa ktorých by sa koalícia OĽANO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí dostala do parlamentu, za malý veľký zázrak

Tri a pol roka čelili podľa neho extrémnej nenávisti a propagande skoro všetkých médií aj opozície. Uviedol to po príchode na volebnú centrálu krátko pred polnocou.

„Držme si palce, aby to dokopy pre demokratické Slovensko ráno nebolo horšie,“ uviedol Matovič. Ako poznamenal, do rána bude tŕpnuť, aby predseda Smeru-SD Robert Fico nemal ústavnú väčšinu ani nemohol zložiť vládu. „Určite nezaspím, dokým nebudú finálne výsledky,“ dodal.

Finálne percentá volebnej koalície odhadovať nechcel. Sobotu (30. 9.) podľa svojich slov strávil aj „kampaňovaním“.

00:24 (SMER-SSD) Katering pre novinárov v centrále Smeru zložený v miestnosti vedľa tej tlačovkovej

Atmosféra sa príliš nezmenila. Novinári stále čakajú na prvé reakcie predstaviteľov strany po zverejnení exit pollu.

00:04 (centrála OĽANO, KÚ a Za ľudí) Na pódiu sa zhromaždili všetci prítomní na kandidátke hnutia

Jozef Pročko je stále v pozícii moderátora. Igor Matovič s manželkou Pavlínou je už na mieste.

23:58 (centrála PS) Zastúpenie zahraničných médií

Predčasné voľby si nenechali ujsť ani zahraničné médiá. Okrem českých médií zavítali do volebnej centrály Progresívneho Slovenska aj novinári z Nemecka či Maďarska. Volebnú noc v Edison parku monitorovali aj médiá zo Švédska či Estónska.

23:54 (centrála PS) Poliačik pre Startitup

Startitup vyspovedal v live vstupe aj exposlanca Progresívneho Slovenska Martina Poliačika. Ten sa vyjadril nielen k čerstvému exit pollu, ale opísal aj svoje kariérne skúsenosti v Kyjeve, kde pôsobí vo filiálke platformy GLOBSEC. K výsledkom sa staval podobne striedmo ako Štefunko.

23:55 (centrála Demokratov) V centrále Demokratov sa objavil aj známy novinár Marek Vagovič

Všetci v centrále netrpezlivo čakajú na výsledky volieb.

23:55 (centrála Hlas-SD) Raši pre Startitup

Povedal, že o budúcej možnej koalícii budú rozhodovať výsledky strán, ktoré sa hýbu na hranici zvoliteľnosti. Nevylučuje ani to, že sa Slovensko môže ocitnúť v patovej situácii, keď sa vláda nemusí zostaviť. Peter Pellegrini ďalej povedal pre novinárov, že nevylučuje ani to, že sa Hlas-SD neposadí aj do opozičných lavíc.

22:53 (centrála Sme rodina) Boris Kollár poskytol redaktorke Vanesse Massayovej krátky rozhovor

Vyjadril sa aj k skladaniu koalície. Podľa neho „to bude veľmi zložité“ a budú sa musieť pospájať hodnotovo rôznorodé strany.

23:48 (centrála PS) Štefunko pre Startitup

„Ja by som si počkal na oficiálne výsledky, ale som strašne rád, že sme na prvých dvoch miestach,“ povedal pre Startitup počas volebnej noci exšéf progresívcov. Naráža tak na čerstvé čísla z exit pollov, ktoré predikujú PS-ku podľa exit pollu Markízy aj prvé miesto vo voľbách.

Štefunko tak po optimistických číslach ešte krotil svoje vyjadrenia, pretože vo voľbách v roku 2020 sa progresívci doslova o chlp nedostali cez prah Národnej rady.

23:48 (KDH) Po boku predsedu Milana Majerského stojí jeho manželka Miriam Lexmann

Novinárom povedala, že sa k ničomu nejde vyjadrovať.

Milan Majerský
zdroj: Startitup

23:40 (centrála OLANO, KÚ a Za ľudí) Jozef Pročko si zobral na starosť zábavu obecenstva pred príchodom Igora Matoviča

Všetci dúfajú, že sa tak stane ešte pred polnocou. Pročko si na pódium volá ľudí z publika a zhovára sa s nimi prostredníctvom krátkych diskusií.

Centrála OĽANO
zdroj: Startitup

22:32 (centrála PS) Zadný dvor progresívcov

Za hlavnou sálou v Edison parku hostia vo volebnej centrále progresívcov vedia prejsť na dvor, ktorý je určený pre fajčiarov, ale parkujú na ňom aj gastroprívesy. Pri jednom sme zazreli aj známeho slovenského herca Borisa Farkaša.

22:29 (centrála Sasky) Predseda strany Richard Sulík rozdáva hosťom koláče

22:17 (centrála Demokratov) Atmosféra po slepom exit polle sa u Demokratov stáva viac napätou

Ten hromadne sledovali všetci zúčastnení v Mystery pube.

22:15 (centrála PS) Dorazil Poliačik

Pred desiatkami minút dorazil aj člen progresívcov a exposlanec Martin Poliačik. Ten aktuálne v predčasných voľbách nekandidoval. V súčasnosti pôsobí v kyjevskej filiálke platformy GLOBSEC.

22:15 (centrála strany Hlas-SD) Na centrále sa už nachádza väčšina z predstaviteľov strany

Nálada je zatiaľ pokojná. K slepému exit pollu sa Peter Pellegrini odmietol vyjadriť.

22:14 (centrála OĽANO, KÚ a Za ľudí) Ľudí prichádza stále viac, všetci netrpezlivo očakávajú prvé príhovory

Nálada je zatiaľ pokojná a k slepému exit pollu sa ešte nikto nevyjadril.

22:14 (SMER-SSD) Do SMER-u práve v týchto chvíľach prišiel aj predseda strany Robert Fico

Novinárov doslova rozhrnul rukami a bez slov vošiel do budovy.

22:06 (centrála PS) Progresívci pozerali „slepý“ exit poll

Vo volebnej centrále PS-ka sa hromadne pozeral tzv. „slepý“ exit poll. Ide o exit poll bez menoviek konkrétnych strán.

22:06 (SNS) Denník N informuje o tom, že Andrej Danko neakreditoval novinárov Denníka N a SME

Na centrále sa nachádza naša redaktorka, ktorá tvrdí, že „miesta je dosť“.

22:02 (SMER-SSD) V centrále Smeru to začína skutočne žiť

V priebehu pár minút prišli na Súmračnú ulicu v Bratislave podpredseda SMER-u Juraj Blanár, Ľuboš Bláha či Ladislav Kamenický. Pred budovou SMER-u už tiež poskytol novinárom rozhovor bývalý policajný prezident Tibor Gašpar.

22:02 Milan Krajniak práve omylom zablúdil do novinárskej časti

Boris Kollár nám povedal, že sa k výsledkom určite vyjadrí. 

22:00 Sú známe prvé predbežné výsledky tzv. slepého exit pollu

Víťaz volieb by získal podľa výsledkov 23,5 %, druhý v poradí 21,9 %.

21:59 (Centrála PS) Progresívci ohlásili tlačovky

PS-ko ohlásilo na polnoc do pol tretej ráno tlačovú besedu.

21:57 (centrála OĽANO, KÚ & Za ľudí) 

Práve sme dorazili aj do centrály jedinej koalície týchto volieb, ktorá je situovaná v bratislavskej Refinery Gallery. V centrále je pokojná atmosféra, postupne sa tu zhromažďujú hostia a aj mená na kandidátke. Pred pár desiatkami sekúnd sme zahliadli aj Jozefa Pročka, ktorý prišiel už bez svojho krčného goliera.

21:55 (centrála Demokratov) V centrále Demokratov vládne uvoľnená atmosféra

V bratislavskom Mystery pube sa nachádzajú aj Juraj Šeliga, Kristián Čekovský či Andrej Stančík.

21:55 (centrála KDH) V centrále KDH sa nachádza niekoľko desiatok ľudí vráta Františka Mikloška

Podľa našich informácií by sa tu mali nachádzať takmer všetci kandidáti.

21:53 (centrála Sme rodina) Práve dorazil aj Boris Kollár. So všetkými si postupne podáva ruky

21:48 (centrála Hlas-SD) Na centrálu dorazili aj ostatní predstavitelia strany Hlas-SD ako Erik Tomáš, Matúš Šutaj-Eštok, ale napríklad aj Tomáš Drucker

21:48 (centrála Sme rodina) Na terase sme zazreli aj dcéru predsedu strany Alexandru

Peter Pčolinský upozornil novinárov, aby si ho nenahrávali.

21:42 (SMER-SSD) Pred centrálou Smeru aj v týchto hodinách čaju desiatky novinárov

21:42 Známe tváre u progresívcov

Vo volebnej centrále PS-ka sa objavili aj známe tváre spoločensko-kultúrneho sveta, a to herečka Kristína Tormová či futbalový komentátor Laco Borbély.

21:42 (centrála Sme rodina) Novinári sa vypytujú Petra Pčolinského otázky

Zatiaľ nemôže odpovedať. Spolu s Martinom Borguľom sú však plní očakávaní.

21:36 (centrála Hlas-SD) V sprievode Petra Pellegriniho sa v centrále objavil aj Peter Žiga

21:31 (centrála SASKY) Liberálov do ich centrály prišiel podporiť aj známy jazdec Rallye Dakar Radovan Kazarka

Auto jazdca Rallye Dakar
zdroj: Startitup/Martin Németh

21:35 (centrála Hlas-SD) Na volebnú centrálu pri bratislavskom Dunaji sa ukázal aj predseda strany Peter Pellegrini

V krátkom rozhovore pre média opísal kampaň a aj to, ako trávil deň.

21:36 (centrála Sme rodina) Na miesto dorazil aj Martin Borguľa

Chlebíčky vo volebnej centrále
zdroj: Startitup/Lukáš Kovalčík

21:24 (centrála SASKY) Do Liberálneho domu pomaly prichádzajú kandidáti strany

Predseda strany povedal, že má v pláne ostať vo volebnej centrále celú noc. Okrem neho prišla už aj Jana Bittó Cigániková, Juraj Krúpa či Miroslav Žiak.

21:24 (KDH) Na mieste sa nachádza viacero kandidátov, medzi nimi aj bývalý hokejista Dávid Skokan

21:14 (SMER-SSD) Do centrály Smeru práve dorazil Robert Kaliňák

Desiatkam novinárom pred budovou poskytol krátky rozhovor s úsmevom na tvári.

Centrála SMER-SSR, príchod Roberta Kaliňáka
zdroj: Startitup/Ivan Mego

21:09 (centrála Sme rodina) Na stoloch už rozložili obložené misy

Taktiež rôzne teplé chody, štrúdle, chlebíčky aj šaláty.

21:00 (Centrála PS) Šimečka na pódiu

O deviatej vystúpil s príhovorom pre hostí Michal Šimečka. Okomentoval kampaň progresívcov.

21:00 (centrála Hlas-SD) Rezne a zemiaky

Do stanu vedľa reštaurácie, kde má strana Hlas-SD svoju centrálu, priniesli občerstvenie pre novinárov v podobe rezňov a zemiakov. Nechýba ani káva a nealko nápoje.

Centrála strany Hlas-SD, catheering
zdroj: Startitup/Martin Papai

21:00 (centrála KDH) Centrála strany sa nachádza v galérii Umelka

Aktuálne sa tu nachádza niekoľko novinárov a pár zástupcov strany. Na mieste je Karina Daráková, ktorá bude prinášať aktuálne informácie.

20:54 (volebná centrála SASKY) SASKA už odštartovala svoju volebnú noc vo svojej straníckej centrále v Liberálnom dome

Aktuálne informácie z centrály liberálov ti bude prinášať reportér Startitupu Marco Németh.

20:45 (centrála Sme rodina) Petra Krištúfková pózuje pred fotografmi so svojou dcérou

Hostia stále prichádzajú, predseda však zatiaľ nedorazil.

20:41 (centrála Demokratov) Do areálu už dorazili Ján Budaj, Dorota Nvotová aj Miroslav Kollár

20:38 Okolo centrály PS videli aj Andreja Danka

Niektorí novinári v okolí Edison parku, kde majú dnes progresívci volebnú centrálu, narazili aj na šéfa národniarov Andreja Danka. Na kuriózneho okoloidúceho narazili redaktori spravodajského portálu Aktuality.sk. Danko si vzal na večernú prechádzku civilný outfit, a to klasickú mikinu.

20:37 (centrála Sme rodina) Do areálu práve vošla Petra Krištúfková

20:30 (centrála Hlas-SD) Strana Hlas-SD sa rozhodla mať svoju volebnú centrálu v bratislavskej reštaurácii Aušpic pri nábreží Dunaja

Prekvapivo sa centrála nachádza len niekoľko metrov od centrály hnutia Sme Rodina. Redaktor Martin Papai je na mieste pripravený prinášať najnovšie informácie.

20:36 (centrála PS) Dorazili známe tváre

Do volebnej centrály progresívcov okrem aktuálneho šéfa PS dorazili aj jeho bývalí predsedovia, a to Ivan Štefunko či Michal Truban. Medzi známymi tvárami sa ukázal aj Tomáš Valášek či Simona Petrík.

20:31 (centrála SNS) Slovenská národná strana má svoju centrálu na Šafárikovom námestí

Redaktorka Karina Daráková je na mieste a bude prichádzať s najnovšími správami.

20:30 (centrála Demokratov) Demokrati majú svoju centrálu v bratislavskom Mystery pube na Miletičovej 21

Náš redaktor Lukáš Kovalčík je na mieste a bude prinášať aktuálne informácie.

20:11 (centrála Sme rodina) Na miesto dorazili už desiatky novinárov spolu s technikmi a kameramanmi

Priestory pre novinárov sú oddelené od terasy pre hostí, ale dá sa medzi terasami voľne pohybovať. Na miesto práve dorazil líder kandidátnej listiny Peter Pčolinský.

19:50 (centrála PS) Na volebnú centrálu Progresívneho Slovenska dorazil líder PS. Podľa slov zo živého vstupu redaktora Knapka je jasné, že následne líder PS-ka odišiel do „VIP zóny“

Atmosféra je pomerne pokojná, v centrále sa zhromaždili ľudia, v prenose je počuť hlasná vrava.

19:33 (centrála PS) Dorazil aj známy marketér

Na centrálu progresívcov dorazil aj marketér Martin Burgr, ktorý vypomáhal v kampani PS-ku a riešil sociálne siete v kampani aj českému prezidentovi Petrovi Pavlovi.

19:33 (centrála Sme rodina) Startitup je už na mieste volebnej centrály Sme rodina

Pre túto výnimočnú noc si vybrali Au Café na Tyršovom nábreží pri brehu Dunaja. Pomaly sa tu zbiehajú ľudia, my tam máme redaktorku Vanessu Massayovú. Zatiaľ hosťom ponúkajú drinky, na stoloch sú pagáče, no koordinátor večera Lukáš Pčolinský nám oznámil, že všetko ešte len chystajú.

19:31 (centrála PS) V centrále progresívcov zatiaľ nevidieť známe tváre kandidátky. Michal Šimečka dorazí približne o ôsmej hodine

V centrále je už niekoľko desiatok hostí a aj svojský catering.

19:25 (volebná centrála PS) Progresívne Slovensko už odštartovalo volebnú noc vo svojej volebnej centrále v bratislavskom Edison Parku v širšom centre mesta

Informácie z centrály progresívcov ti bude prinášať reportér Startitupu Pavel Knapko.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá