Štartuje historicky prvá súťaž na Slovensku zameraná na kybernetickú bezpečnosť a etický hacking

  • Hrozba kybernetických útokov, pri ktorých dochádza k úniku mimoriadne citlivých dát, je každým rokom čoraz väčšia
  • Spoločnosť EY chce poukázať na dôležitosť kybernetickej ochrany prostredníctvom unikátnej súťaže EY Cyber Security Trophy
  • Prihlásiť sa môžu mladé talenty aj skúsené firmy a na víťazov čakajú atraktívne ceny
Untitled-1.1
EY
  • Hrozba kybernetických útokov, pri ktorých dochádza k úniku mimoriadne citlivých dát, je každým rokom čoraz väčšia
  • Spoločnosť EY chce poukázať na dôležitosť kybernetickej ochrany prostredníctvom unikátnej súťaže EY Cyber Security Trophy
  • Prihlásiť sa môžu mladé talenty aj skúsené firmy a na víťazov čakajú atraktívne ceny

Kybernetická a informačná bezpečnosť je jednou z kľúčových tém súčasnej modernej digitálnej doby. Potvrdzuje to aj každoročný globálny prieskum informačnej bezpečnosti (Global Information Security Survey) spoločnosti EY, ktorý ukázal, že až 56 % spoločností v súčasností realizuje alebo plánuje realizovať zmeny svojich podnikových stratégií a plánov v dôsledku zvýšeného vplyvu kybernetických hrozieb, rizík a zraniteľnosti na podnikateľské prostredie. V tejto súvislosti samotná myšlienka etického hackingu spočíva najmä v hľadaní práve takýchto slabín, ktoré by mohli viesť k zneužitiu citlivých údajov či vysokej finančnej strate.

Spoločnosť EY sa aj z tohto dôvodu rozhodla pre unikátny koncept súťaže s názvom EY Cyber Security Trophy. Jej cieľom je oceniť spoločnosti, jednotlivcov, ale aj budúce talenty pôsobiace v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti či etického hackingu. „Ochrániť informačné systémy je v súčasnosti veľmi náročná úloha. Vďaka súťaži by sme radi zviditeľnili profesionálov pôsobiacich v tejto oblasti a poukázali na ich dôležitosť v dobe, ktorá je doslova závislá od digitálnych technológií,“ uviedol Matej Bošňák, vedúci partner EY na Slovensku.

Peter Borák, partner pre poradenstvo v oblasti kybernetickej bezpečnosti spoločnosti EY na Slovensku a predseda poroty súťaže EY CybEr Security TrOphy hovorí: „Samotná idea vytvorenia platformy, ktorá by združovala príbehy rôznorodých „bojovníkov“ za kybernetickú bezpečnosť, sa u nás vo firme formovala dlhší čas. Rozhodli sme sa preto vytvoriť výnimočný koncept súťaže, ktorá vyzdvihuje inovatívne riešenia v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti. Momentálne stojíme pri formovaní tohto „povolania budúcnosti“, ktoré bude významne prispievať aj k rozvoju ekonomiky. To je oblasť, ktorá nepochybne bude hýbať svetom.“

Na víťazov čakajú atraktívne ceny

Absolútneho víťaza čaká hlavná cena EY CybEr Security TrOphy a zároveň získa účasť na prestížnej svetovej konferencii venujúcej sa kybernetickej bezpečnosti v sprievode experta z EY. Súťažiaci môžu uspieť aj v troch ďalších podkategóriách. V kategórii EY ESO Chief Information Security Officer bude vyhlásený CISO roka (jednotlivec pôsobiaci v organizácii), v kategórii ESO DNA Born Ethical Hacker sa bude hodnotiť celkový prístup k etickému hackingu a v kategórii EY ESO Cyber Space Innovation sa budú hodnotiť inovatívne projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Víťazi získajú hodnotné ceny spojené so vzdelávaním či IT vybavením podľa vlastného výberu. Pre mladé talenty, z radov študentov či začínajúcich jednotlivcov alebo firmy, je pripravená špeciálna cena EY ESO Future Promise. Víťazovi tejto kategórie EY venuje vzdelávací poukaz a takisto mu umožní stráviť čas s pracovníkmi EY venujúcimi sa kybernetickej bezpečnosti v jednom z našich globálnych centier.

Kto sa môže prihlásiť?

Zapojiť sa do súťaže môžu spoločnosti alebo fyzické osoby, ktoré sa venujú etickému hackingu alebo pôsobia v rámci rozmanitej škály špecifických oblastí informačnej a kybernetickej bezpečnosti. O víťazoch bude v prvom ročníku rozhodovať odborná porota zložená z odborníkov v oblasti IT a akademickej obce: Peter Borák, predseda poroty a partner pre poradenstvo v oblasti kybernetickej bezpečnosti spoločnosti EY na Slovensku; Jozef Klein, predseda predstavenstva Asseco Central Europe; Tomáš Hettych, člen rady ISACA Slovensko a predseda združenia itSMF, a Ladislav Hudec, profesor na FIIT STU.

Peter Borák dodáva: „Pre študentov a mladé talenty sme vytvorili špeciálnu kategóriu EY ESO Future Promise. Práve oni môžu byť v budúcnosti veľmi dôležitým článkom pre plynulé fungovanie digitálnej spoločnosti, ktorá je a naďalej bude závislá od digitálnych technológií. Tiež si myslím, že nová generácia ponúka odvážnejšie a revolučnejšie riešenia či „dedičným hriechom“ nezaťažené nápady pri budovaní a zabezpečovaní informačných systémov.“

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá