Štartuješ vlastný biznis a nemáš peniaze na reklamu? Cukru production ti spraví video zdarma

  • Kreatívne štúdio Cukru sa rozhodlo podporiť až osem projektov videom z vlastnej produkcie bez nároku na honorár. Skvelá výzva z Trnavy pod názvom "Cukru supports" môže pomôcť nakopnúť aj tvoj biznis.
Cukru_02
  • Kreatívne štúdio Cukru sa rozhodlo podporiť až osem projektov videom z vlastnej produkcie bez nároku na honorár. Skvelá výzva z Trnavy pod názvom "Cukru supports" môže pomôcť nakopnúť aj tvoj biznis.

Stačí na cukru.sk/supports popísať svoj príbeh a odpovedať na otázku, ako ti video pomôže. O video sa môžu uchádzať  dobrovoľníci, neziskovky, ako aj mladé firmy, ktoré fungujú na trhu kratšie ako dva roky a potrebujú trochu potiahnuť. Doteraz na výzvu zareagovalo vyše 60 projektov zo Slovenska a Českej republiky. Pre narastajúci záujem v posledných dňoch kreatívci z Trnavy predĺžili výzvu do 22. marca 2016.

„Naším cieľom je, aby sa o možnosti dozvedelo čo najviac ľudí. Radi by sme podchytili aktuálne dianie v rámci Slovenska , prípadne aj v okolitých krajinách v čo najširšom kontexte,“ vysvetľuje zakladateľka kreatívneho štúdia Cukru a autorka výzvy, Martina Slováková. Oslovili nás viaceré začínajúce firmy, známe aj menej známe značky, mimovládne organizácie či osamelí jazdci, ktorí robia naozaj krásne veci. Jeden z prihlásených nemá ešte ani 15 rokov a jeho príbeh mi spôsobil zimomriavky“, prezrádza.


Cukru funguje štyri roky a hoci má vo svojom portfóliu veľkých klientov ako Svetová banka, Shark computers či pražskú konferenciu reSITE, od svojho vzniku kontinuálne spolupracuje s neziskovými organizáciami a spája sa s nekomerčnými témami.

Výzvou Cukru supports chce firma rozbehnúť podporu projektov a inšpirovať k vzájomnej pomoci, ktorou môžeme niečo vrátiť komunite, skôr ako máme na účte veľký obnos peňazí: „Pomáhať sa dá postupne. Dokonca to považujem za akúsi zodpovednosť firiem a organizácií, keďže majú oveľa väčšiu moc ako jednotlivci, otvoriť oči témam, ktoré nie sú možno primárne až tak mediálne zaujímavé. Ja tiež verím v akýsi obeh príležitostí. Ak nám je niečo dané, mali by sme to časom vrátiť, a tak dávame do obehu príležitosť teraz my, keďže aj my nejaké priebežne dostávame“ približuje filozofiu projektu Slováková.

Cukru_01

Zverejnenie výsledkov výzvy sa uskutoční 4. apríla 2016 na webovej stránke projektu a prvé video bude hotové v máji. Každý nasledovný mesiac Cukru vypustí jedno video z finálnej osmičky. Do konca roku 2016 zhotoví všetkých osem videí. Individuálny prístup je tiež súčasťou fullservisu, ktorý štúdio garantuje všetkým projektom: „Náš kreatívny tím sa s každým zástupcom projektu stretne osobne, aby sme vymysleli video, ktoré bude preňho najvhodnejšie. Vznikajúci startup, ktorý potrebuje zohnať investorov, musí mať iné video ako značka, ktorá je už rozbehnutá , len potrebuje osloviť širšie spektrum ľudí. Cieľom je, aby boli všetky naše audiovizuálne výstupy funkčné , „ dopĺňa Martina Slováková na záver.

Ako vzniká video z Cukru? from Cukru on Vimeo.

zdroj: tlačová správa

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech