Star­tup sli.do medzi IT gigant­mi

Luky Gašparík / 28. septembra 2014 / Tools a produktivita

Vo štvr­tok 25.9. sa v Bra­ti­sla­ve odo­vzdá­va­li slo­ven­ské „IT oska­ry“ za rok 2014. Podu­ja­tie s náz­vom IT GALA 2014 orga­ni­zo­va­lo ITAS a nás to zau­jí­ma­lo hlav­ne pre­to, že po prvý krát sa pome­dzi IT gigan­tov dostal do finá­le aj star­tup sli.do, ale­bo spin-off Spe­e­do­me­ter od zná­me­ho Sygi­cu.

Startupu sli.do sa nakoniec nepodarilo vyhrať kategóriu IT Produkt roka, ale jeho meno zaznelo v sále hneď niekoľkokrát, čo chalanov určite potešilo. Vyhrali teda uznanie, že ich meno sa najviac dominovalo v odpovediach na otázku „koho by sme nominovali za celkového víťaza“.

 

František Krivda (sli.do) : „Sme radi že porotcovia dali šancu vyniknúť aj startupu a verím že na budúci rok to niekto z nás naozaj vyhrá. Je to výborná osveta, startupy potrebujú spolupracovať s veľkými IT firmami a dúfam že aj vďaka tomuto podujatiu začnú IT korporácie brať startupy vážnejšie.“

 

 

Na Slovensku síce máme pre startupy vlastnú súťaž, ale možnosť zviditeľniť sa v profesionálnej IT komunite na Slovensku je nesmierne dôležité. Počkáme teda akú budú mať odozvu Speedometer aj sli.do z nominácií.

 

Ako sa startup vie dostať medzi nominantov?

Nominácie udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, ktorí rozhodujú o tom koho pozvať medzi nominantov do rôznych kategórií. Produkty sa hodnotili najmä z hľadiska inovatívnosti a originálnosti, dizajnu a úžitkových vlastností, ako aj prínosu pre cieľovú skupinu.

 

František Krivda „...zrejme jediný spôsob ako sa tam dostať je poctivosť. Takže celý rok pracovať a potom veriť v nomináciu. Nás to tiež prekvapilo :)“.

 

Víťazov kategórií si môžete pozrieť na nasledovnom linku.

 

 

Zdroj: itgala.sk

Pridať komentár (0)