Startup Weekend Žilina: Štvrtá edícia pozná víťaza!

  • Víťazom Startup Weekend Žilina #4 sa stal projekt s názvom SuperVisor.
image_1445195555.jpeg
  • Víťazom Startup Weekend Žilina #4 sa stal projekt s názvom SuperVisor.

 

Trojdňový technologický maratón, ktorý odštartoval v piatok a skončil v nedeľu v priestoroch coworkingu Banka Žilina, dal mladým a ambicióznym projektom príležitosť odprezentovať sa pred odborníkmi. V priebehu 54 hodín mali tímy príležitosť zamakať na svojich nápadoch, získať mentoring od skúsených ľudí a stretnúť svojich potenciálnych budúcich spolupracovníkov. Startupom tento rok s mentoringom pomáhali Michal Truban, Petra Kolesárová, Veronika Švecová, Peter Dorčák, Lujza Bubánová, Peter Strážovec, Jaroslav Lupták a mnohé ďalšie významné osobnosti.

 

 

Porotu tento rok v Žiline tvorila Zuzana Sakalíková zo SmartVikings, Milan Dubec z Ringieru, Juraj Kavecký z VTP Žilina, Roman Lisičan z Transcat PLM GmbH a Michal Gradil z Hyperie.

 

Pri vyhlasovaní tretieho miesta však všetkým prítomným zmrzol úsmev na tvári – porota sa rozhodla ho neudeliť a s trpkým konštatovaním, že úroveň od posledného ročníka klesla, udelili ceny za tretie miesto startupu ZaRadu, ktorí zvíťazili v hodnotení divákov. Hlavným dôvodom tohoto rozhodnutia bolo, že len dva tímy predviedli pri pitchovaní porote hmatateľný prototyp. Toto rozhodnutie vyvolali vášnivé diskusie.

Startup ZaRadu si dal za cieľ vytvoriť platformu, ktorá odmení človeka za odporúčanie. Cenu za druhé miesto si odniesli WowDeville. Ich platforma podobná Uberu spája mladých talentovaných umelcov s prevádzkovateľmi priestorov, kde o podobné služby majú záujem.

 

 

Víťazom sa stáva…

 

Víťazom Startup Weekend Žilina #4 sa napokon stal startup SuperVisor. Ich narámky, ktoré vysielajú rádiové vlny, pomôžu rodičom, či učiteľkám lokalizovať stratené deti. 

Na dojmy krátko po oznámení víťazstva sme sa spýtali Maroša Ďuratneho z tímu SuperVisor.

 

Maroš, aké to je, zvíťaziť v takejto konkurencii?

Ja si myslím, že každý tu je víťaz. Už len účasť, to chce strašne veľa odvahy, tiež mať nejaký dobrý nápad nie je ľahké. Čo to znamená zvíťaziť? Tak ja som sám prekvapený, bolo tu strašne veľa dobrých projektov, sám som favorizoval niekoho úplne iného.

 

Čo bolo na posledných troch dňoch to najťažšie?

Psychická únava, stres, nervozita. Pri hardvéri je úplne bežné, že sa pokazí v najhoršej možnej chvíli, teda pri prezentácií, tak som tŕpol, či bude všetko v poriadku.

 

Súťaž skončila, čo bude ďalej?

Chcem pokračovať, chcem projekt rozšíriť a ak boh dá, chcem z toho urobiť štandard. Štandardná technológia ktorú má každý.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech