Startupisti, rozprávajte sa so svojimi zamestnancami – budú vás milovať

  • Na základe výskumov, 50 % ľudí odchádza zo svojej práce, pretože nemôžu zniesť svojho priameho nadriadeného. Čo však chcú týmto ľudia naozaj povedať, je to, že im chýba lepšia komunikácia so svojim manažérom. Pokiaľ je komunikácia chabá, je väčšia šanca, že odídu.
4190811941_98497f9c4d_b
  • Na základe výskumov, 50 % ľudí odchádza zo svojej práce, pretože nemôžu zniesť svojho priameho nadriadeného. Čo však chcú týmto ľudia naozaj povedať, je to, že im chýba lepšia komunikácia so svojim manažérom. Pokiaľ je komunikácia chabá, je väčšia šanca, že odídu.

Komunikácia so svojim tímom, ktorá je otvorená, úprimná a pravidelná je pre manažéra kritická, ak si chce svojich najlepších ľudí udržať motivovaných počas dlhých nocí, keď sa startup dostane do ťažkých časov.

Že nie ? Vyskúšaj zopár týchto tipov počas nasledujúcich pár týždňov a zistíš sám.

startupteam

 

Rozprávajte sa o nepracovných záležitostiach

Raz za čas (minimálne 1x za mesiac), sa stretni so svojim tímom na káve, obede, športe, poprípade sa s nimi len prejdi a rozprávajte sa o hocičom, len nie o práci. Rozprávajte sa o rodine, partnerovi, záľubách atď..

 

Spýtaj sa, ako im môžeš pomôcť

Každý týždeň sa všetkých vo svojom tíme opýtaj, ako im môžeš pomôcť.  Tzv. „servant leadership“, v ktorom si uvedomíš, že tvojou úlohou je slúžiť celému svojmu tímu a nie naopak, je spôsob, akým sa ti zamestnanci zdôveria o svojich výzvach a problémoch.

1-WyLb0pyaa2ZZvEZVu-tIIQ

 

Rozprávaj viac príbehov

Pamätáš si, keď si bol malý a tvoji rodičia ti hovorili príbehy ? Páčilo sa ti to, však ? Nebudeš prekvapený, keď ti poviem, že dospelí sú na tom rovnako. Ľudí viacej zaujmeš, pokiaľ im situáciu vysvetlíš prostredníctvom príbehu, „keď som bol tam, stalo sa mi toto, a vyriešil som to takto“, než akoby si skrátka povedal „sprav toto“.

 

Buď (naozaj, naozaj, naozaj) úprimný

Vykašli sa na štatút CEO a buď iba sám sebou. Pokiaľ veci nejdú tak ako by mali, povedz pravdu. V prípade, že už máš plán, prejdi si ho s každým členom tímu, ak  nie, povedz im, že ho ešte nemáš ale usilovne na ňom pracuješ (ak je to pravda ;)). Nevedieť, na čom startup stojí a kam smeruje, je jeden z najhorších pocitov, ktorý môžu tvoji zamestnanci mať.

taiwan-startup-stadium-alfred-bend-labs

 

Odstráň zábrany

Je niekto, kto tvoj tím spomaľuje ? Nájdi si čas, sadnite si spolu a úprimne sa porozprávajte, počúvajte sa navzájom, načrtnite možnosti. Ak nenájdete spolu správnu cestu, rozlúčte sa. Neakceptuj status quo.

 

Buď starostlivý

Prirodzene sa staraj o blaho každého člena tvojho tímu. Byť autentickým lídrom znamená robiť viac, než len regulárne strategické mítingy 1 na 1. Zvýš úsilie, ľudia si to všimnú – a ocenia to.

Či už si CEO, manažér alebo stážista, na konci dňa si pamätaj toto – správaj sa k ostatným, tak ako chceš aby sa oni správali k tebe. Sleduj spätnú väzbu a ukáž úprimnú snahu.

To je všetko. Nepotrebuješ čítať knihu o leadership-e alebo si spraviť kurz. Najjednoduchšie veci bývajú tými najefektívnejšími. Každý z nás sme iní a pritom sme všetci rovnakí. Hlboko vo vnútri chceme všetci to isté:

  1. Chceme pocit rešpektu
  2. Chceme pocit dôležitosti
  3. Chceme mať pocit, že nás má niekto rád.

Startup Stock Photos

Zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech