Startupisti sa na Zlatých pieskoch lúčili s letom po svojom

launcher.sk/blog / 30. septembra 2015 / Zo Slovenska

Vo štrtok 24.9.2015 sa z areálu Wakelake odchádzalo väčšinou až po polnoci. Dôvod bol prostý. Startupové štúdio LAUNCHER a portál StartItUp.sk pripravili pre všetkých startupovových nadšencov netradičnú rozlúčkovú párty s letom. Tentokrát nešlo o hlasnú hudbu a hektolitre miešaných nápojov, ako sa možno štandardne od letnej párty očakáva. Išlo o zážitky, inovácie a reálne „ohmatanie“ vecí, o ktorých sa všade iba píše.

 

Dosť bolo slov, poďme sa pozrieť na to, čo všetko sa dalo zažiť! 

Jazdilo sa na 362 koňovom čistom elektromobile Tesla S85, ktorého točivý moment je v porovnaní s bežnými spaľovacími motormi priam neuveriteľný. Kto mal chuť utiecť na chvíľu z bežného sveta, ten mohol vstúpiť do virtuálnej reality pomocou Oculus VR. Letieť ponad New York, stretnúť dinosaura alebo plávať s veľrybami a pritom mať pocit, že ste reálne niekde inde ako vaše fyzické telo, to chce niekedy poriadny žalúdok. 

 

Chalani z Uavonic-u priniesli najmodernejšie verzie dronov, s ktorými si mohol zalietať úplne každý a vyskúšať si tak svoju orientáciu vo vzdušnom priestore. Keďže sa lietalo dosť často aj nad vodou, zodpovedným bolo horúco až do neskorých večerných hodín J. Už za tmy sa po móle poniektorí v plnej rýchlosti preháňali na Segway-i (čudujeme sa, ale naozaj sa nikomu nič nestalo). V neskorších hodinách sa dokonca objavil aj Batsuite, ktorý vytvára technologické riešenia pre nevidiacich, a bolo možné si vyskúšať jeho sonar. 

Ale keďže párty bola práve na Wakelake-u a tak isto, aby celý večer nebol iba o gadgetoch a výhradne pre technologických geekov, kto mal chuť, mohol wakeovať až do zotmenia. Slnko stále krásne hrialo, voda bola príjemná a neoprény všetkých veľkostí boli pripravené pre každého. Kto neholduje vodným športom, mohol sa počas celého večera venovať pokru a zúčastniť sa Texas Holdem turnaja. Komu šťastie aspoň trochu prialo (alebo matematika?) a skončil pri finálovom stole, pri vyhlasovaní výsledkov neodišiel s prázdnymi rukami. 

Celej akcii perfektne sekundoval Jano Gordulič a so svojou stand up comedy dokázal aspoň na chvíľu odtrhnúť ľudí od všemožných gadgetov . Práve to bol čas, kedy sa takmer 200 návštevníkov párty zabávalo pri spoločnej aktivite. A to dokonca klasickej, plnej medziľudského kontaktu.

Je pravdou, že táto párty bola úplne odlišná od bežných startupových akcií v znamení technológií. Neoficiálny networking spojený s množstvom príležitostí zabaviť sa jednoznačne zaujal. Vďaka skvelým ohlasom a pozitívnym reakciám už teraz vieme, že to určite nebola posledná takáto akcia. Ak ste rozlúčku s letom nestihli, alebo si to chcete zopakovať v inom ročnom období, sledujte LAUNCHER blog a určite sa uvidíme opäť!

 

Zdroj: launcher.sk/blog

Pridať komentár (0)