Startupová pecka od Microsoftu: Cloud s vlastným trhom aplikácií!

  • Azure Marketplace je vychytávka, ktorá môže dostať cloud od Microsoftu na výslnie.
Screen Shot 2016-03-14 at 09.20.03
  • Azure Marketplace je vychytávka, ktorá môže dostať cloud od Microsoftu na výslnie.

Možno je tvoj startup jedným z tých, ktoré majú možnosť využívať balík v hodnote $120000 dolárov od Microsoftu na cloud Azure.  A možno sa o takúto podporu len uchádzaš (a ak nie, tak by si to mal zvážiť). A možno si len ambiciózna samostatná jednotka, ktorá túži využívať cloud Azure od Microsoftu naplno.

V každom prípade som pre teba objavil o dôvod viac, prečo do toho ísť.

Azure Marketplace je online trh s aplikáciami určenými špecificky pre Azure Cloud. Startup či firma tak môže do Azure implementovať tisíce rôznych aplikácií a služieb a to len na dva kliky. Cieľom služby je priniesť oveľa jednoduchšiu a šikovnejšiu možnosť, ako využiť rozličné nástroje, vďaka ktorým dosiahneš svoje podnikateľské ciele ešte rýchlejšie.

Ono je to totiž práve o tom, že mnohé riešenia je do cloudu jednoducho ťažké implementovať. A práve preto existuje Azure Marketplace. Aby si napríklad e-shopovú platformu Magento, najrozšírenejší CMS WordPress, či CMS Joomla! aplikoval v priebehu niekoľkých sekúnd a bez zložitých procedúr.

A ak by si bol dosť šikovný na to, aby si si niektoré riešenia implementoval aj sám, pokojne môžeš fungovať hybridne – časť riešení cez Azure Marketplace a časť cez vlastnú implementáciu.

Screen Shot 2016-03-14 at 09.20.24

foto: azure.microsoft.com

Tak, ako si zvyknutý z Google Play Store alebo App Store, tak aj Azure Marketplace ponúka platené aplikácie, rovnako ako aj bezplatné. Zaujímavým faktom je, že existuje hneď niekoľko rozličných druhov, ako aplikáciu či službu zafinancovať. Znamená to, že zaplatiť môžeš napríklad aj podľa toho, koľko aplikáciu používaš, či platiť mesačné predplatné. Niektoré aplikácie ponúkajú skúšobné verzie zdarma.

Aplikácie sú na Azure Marketplace rozdelené do kategórií. Najpoužívanejšou sú pritom virtuálne počítače. V katalógu samozrejme nájdeš aj MS serverové produkty – Windows Server, SharePoint Sever, SQL Server, atď. Väčšinu položiek ale tvoria riešenia tretích strán:

  1. Distribúcia Linuxu
  2. Infraštruktúrne komponenty
  3. Relačné databázy
  4. Distribuované databázové systémy

webapp_thumb

foto: azure.microsfot.com

Jednou z ďalších kategórií sú služby pre vývojárov. Tie obsahujú aplikačné komponenty, napríklad Face API pre identifikáciu osoby analýzou obrázku, alebo SendGrid pre sofistikované mailové riešenia.

Ďalej sú tu webové aplikácie a portály ako WordPress, Umbraco  a Drupal a ďalšie kategórie – dátové služby, API rozhranie, Docker komponenty a ešte oveľa viac.

Na stránke nájdeš takýchto aplikácií a služieb tisíce. Ak sa Microsoftu podarí tento obchod spopularizovať a používatelia si zvyknú využívať aplikácie z Azure Marketplace vo veľkom, potom má tento cloud veľkú šancu stať sa tým najobľúbenejším a najvyhľadávanejším riešením tohoto druhu.

Zaujala ťa možnosť pridať sa do BizSparku a získať všetky tieto možnosti cez podporu priamo od Microsoftu? Zaregistrovať sa môžeš tu.

titulná foto: azure.microsoft.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá