Stáva sa zo Silicon Valley mekka elektrických vozidiel?

  • Mestá sú čím ďalej, tým viac preplnené - ľuďmi , automobilmi, mestskou hromadnou dopravou. Rýchlejším a efektívnejším spôsobom transportu po meste sa tak stávajú bicykle a skútre.
image_1397207345.jpeg
  • Mestá sú čím ďalej, tým viac preplnené - ľuďmi , automobilmi, mestskou hromadnou dopravou. Rýchlejším a efektívnejším spôsobom transportu po meste sa tak stávajú bicykle a skútre.

Lit Motors

Kubo je veľmi zaujímavá hračka spoločnosti Lit Motors, ktorú založil Danny Kim. Netradičná konštrukcia umožňuje prevážať až 136 kíl  s úložným priestorom pre batožinu.

Elektromotor s výkonom 3 kW sa schoval do disku zadného kolesa a batérie pre jeho prevádzku sú ukryté v ráme. Pohonná jednotka dokáže Kubo rozhýbať až na 72 km/h a batéria vystačí na 80 km. To sú celkom rozumné hodnoty, keď si uvedomíme, že Kubo je určené primárne do mesta. Nabíjať môžete z bežnej zásuvky v garáži.

Ryno

 Spoločnosť Ryno Motors verí, že práve jej jednokolesový skúter by mohol pomôcť riešiť prepravu osôb v mestách. Vďaka tomu, že má len jedno koleso, nie je skúter priestorovo veľmi náročný a parkovanie s ním bude teda hračka. Súčasne je natoľko obratný, že sa ľahko prepletie nielen medzi autami, ale aj medzi chodcami.

 Ryno je poháňaný elektromotorom a pri rýchlosti 40 km/h vás na jedno nabitie dovezie do vzdialenosti až 50 km. Doba nabíjania je iba 90 minút. Hmotnosť jednokolky udávaná výrobcom je len 56,7 kg a odvezie vodiča o váhe 114 kg. Cena by sa mala pohybovať okolo 2 750 eur.

 

URB-E

 Je malý, zelený a odvezie vás prakticky zadarmo. Elektrobicykel URB-E je rodené „mestské dieťa“. Vďaka kompaktnému dizajnu ho dokážete jednoducho zložiť a uskladniť napríklad aj v kancelárii pod stolom. Batéria -vzhľadom na malé rozmery zariadenia – prekvapivo vydrží 32 kilometrov. Vývojári v jednoduchosti ukazujú využitie princípu „odstaviť auto na parkovisku a celý deň po meste fungovať na URB-E“.

 Pre bezpečnosť má vpredu a vzadu LED svetlá či dokonca aj držiak na telefón a USB výstup pre jeho nabíjanie. Na bicykli by ste mali dokázať pohodlne používať aj GPS navigáciu. Malý dopravný prostriedok sa bude vyrábať v šiestich farbách a disponovať bude tiež špeciálnou aplikáciou, ktorá vám ukáže dojazd či aktuálnu rýchlosť. Cena novinky je 1600 dolárov.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech