Štef Packa učí mužov baliť baby: Príťažlivosť nie je otázka náhody!

  • Števo Packa je chalan, ktorý sa rozhodol zdieľať svoje skúsenosti a učí mužov, "ako zbaliť babu". Takéto témy stále (nielen) v našich končinách nie sú úplne akceptované, preto sme Števa vyspovedali. Prečítaj si, ako takýto biznis funguje a čo sa za zvádzaním vlastne skrýva.
image_1446035701.jpeg
  • Števo Packa je chalan, ktorý sa rozhodol zdieľať svoje skúsenosti a učí mužov, "ako zbaliť babu". Takéto témy stále (nielen) v našich končinách nie sú úplne akceptované, preto sme Števa vyspovedali. Prečítaj si, ako takýto biznis funguje a čo sa za zvádzaním vlastne skrýva.

 

Ahoj Števo, takže ty učíš mužov baliť ženy, ako si sa k tomu dostal?

Pri pive, na ktorom som sedel s Nikom Wonderboyom. Spoznali sme sa cez moju bývalú priateľku, s ktorou sa kamarátil. No medzitým som sa s ňou rozišiel a s ním som sa spriatelil.

Raz mi povedal o technikách zvádzania a už to išlo samé. Čítal som anglické blogy a makal som v teréne, cestoval som a učil sa od skúsenejších. No informácie na internete v Česku a Slovensku neboli moc kvalitné a bolo ich málo, tak som začal písať blogy o svojich skúsenostiach. Stali sa dosť populárnymi, takže sa časom pretransformovali do intenzívnych kurzov, teda bootcampov.

 

 

Čo si myslíš, že dnešným mužom najviac chýba? Prečo sme sa ako spoločnosť dostali do stavu, že sa tieto veci musia niektorí muži učiť? Veď kedysi to nebol žiadny problém..

Tu vidím hlavne tri veci. Prvá je, že problémy sa dnes vytvárajú umelo, aby sa predávali produkty, ktoré dané problémy riešia. To je marketing a tvrdý biznis.

Druhá vec súvisí s technologickým pokrokom. Sociálne siete, ktoré vznikli, aby ľudí spájali, ich paradoxne rozdeľujú a spôsobujú bariéry medzi ľuďmi. Ja som kamarátov získaval na pieskovisku, no dneska to je na herných serveroch. Keď sa deti neučia socializácií od útleho detstva, nemôžeme čakať, že budú v dospelosti pripravený na lásku a vzťahy.

A za tretie si myslím, že to v minulosti nebolo v láske o nič lepšie. Literatúra je predsa plná príbehov o nenaplnenej láske. Keby sa ľudia nevedeli stotožniť s Rómeom a Júliou, nikdy by to nebolo tak populárne dielo.

 

Som už 12 rokov zamilovaný do Táne Pauhofovej. Poraď mi, čo mám robiť :)

Asi čakáš nejaké zaručené rady a instantné riešenie. Žiaľ takto funguje teleshoping, nie ja. Moja rada je, aby si si utriedil čo chceš. Snívať o nej nestačí a nepomôžu ti ani najlepšie rady. Ak je to len tvoj sen, tak snívaj ďalej a užívaj si svoje pornofantázie.

No ak je to tvoje životné poslanie, cieľ číslo jeden, tak je to o inom. Ak ju chceš získať tak moc, že si ochotný vzdať sa práce, rodiny, kamarátov, všetkého, tak si na najlepšej ceste ju získať. A teraz sa môžeme baviť o oslovení, príťažlivosti, dôvere, rande a ďalších veciach. Ak si toto všetko ochotný podstúpiť, budem ťa rád sprevádzať na tvojej ceste za Táňou. (smiech)

 

 

Pravidelne organizujete bootcampy pre mužov, čo to účastníkom prináša? Ako prebieha taká výučba v teréne?

Prinášame každému niečo iné. Na náš posledný bootcamp máme tri recenzie od účastníkov, a keby som nevedel že tam boli všetci naraz, tak by som ani nepovedal, že absolvovali niečo spoločne.

Samotná výučba sa začína ešte pred bootcampom, kedy študent dostane prvé materiály a prebehnú Skype rozhovory. Potom je samotný bootcamp, ktorý sa skladá z teoretickej a praktickej časti. Prioritou je samozrejme získanie skúseností. A samozrejme bootcampom to nekončí, zostávame v kontakte a komunikujeme spolu aj naďalej.

 

 

„Je jednoduchšie si povedať, že ja za to nemôžem, to ona..“

 

Muži mali dlho pocit, že ženami manipulujú. V poslednom čase sa však množia názory, že tým manipulovaným je práve muž. Že všetky tie techniky sú v podstate výmysel a žena buď záujem má, alebo nie. Môžeš teda urobiť čokoľvek, ak sa jej páčiš, ona nad tým mávne rukou a nechá sa “zbaliť”. Čo si o tom myslíš?

Myslím, že bez podobných otázok by nikto nekupoval ženské magazíny a nečítal brakové blogy o zvádzaní. Príťažlivosť nie je otázka náhody alebo výberu. Svoje šance u žien môžeš ovplyvniť omnoho, omnoho viac, ako si dokážeš predstaviť. Samozrejme, keď má niekto neúspech, je jednoduchšie si povedať, že ja za to nemôžem, to ona, lebo je taká a taká. Ale to je už otázka prístupu.

 

Bibliou všetkých “zvodcov” je kniha The Game od Neila Straussa. Tomu však po čase diagnostikovali celú radu mentálnych porúch a dnes svojim starým životným štýlom opovrhuje. Nezdá sa ti, že niektorým mužom prerastajú tieto veci cez hlavu?

Hovoríš to, ako keby to nejakým spôsobom degradovalo jeho prácu. Style spoločne s Mysterym v podstate vytvorili komunitu a položili základy sociálnej dynamiky, na ktorých zakladajú všetci zvodcovia na svete. Vďaka nim sú vzťahy medzi mužmi lepšie a kvalitnejšie. Ak dokázali toto všetko vytvoriť, napriek psychickým problémom, je to obdivuhodné a zaslúžia si ešte väčší obdiv.

Ja tiež nie som hrdý na všetko, čo som v živote spravil, no nezmením to, tak to neriešim. Poučil som sa a to je dôležité. Sú to naše chyby a omyly, ktoré nás formujú a posúvajú nás v živote dopredu. Moje kiksy sú mojou súčasťou a bez nich by som nebol tým, kým som dnes.

 

 

Na trhu existuje konkurencia, tá však mne osobne príde najmä u druhého menovaného v mnohých ohľadoch doslova “mimo”. Ako vnímaš prácu Michala Kopeckého alebo Milana Marka v porovnaní s tvojim prístupom? Ale úprimne :)

Z profesionálneho hľadiska ich neriešim. Keby sme vyrábali sladkosti, tak ja vyrábam čokoládu a oni gumové cukríky. Oboje je cukrovinka, no zároveň je každá iná. Chalani robia online kurzy “pre každého”, my robíme osobné kurzy pre pár mužov. Online kurz je o tom, že ty prijímaš informácie a zákazník ich prijíma a dúfa, že padnú na úrodnú pôdu. Bootcamp je o vzájomnom dialógu, kde my najskôr počúvame a spoznávame človeka, aké má skúsenosti, ciele, sny. A až potom dávame my informácie našim študentom.

 

Každá “škola zvádzania” ponúka niečo iné a každý kto má záujem sa vzdelávať v tejto oblasti, si môže vybrať a to je dobré. Napríklad niekto je ochotný venovať svojmu rozvoju jednu hodinu týždenne, kedy sleduje videá prostredníctvom online kurzu. A je to v poriadku, ak to niekomu stačí.Na našich bootcampoch sa intenzívne maká aj 20 hodín denne. To nie je pre každého a hlavne nie pre niekoho, kto tomu chce venovať hodinku týždenne.

Z osobného hľadiska je to trochu iné. Michal Kopecký, s ktorým som niekoľko rokov spolupracoval si ma vymazal z FB, takže niekde tam skončilo naše kamarátstvo. S Milanom Markom máme kamarátsko-profesionálny vzťah, občas si napíšeme, dokonca sme sa pár krát bavili aj o vzájomnej spolupráci.

 

„Kvalita je luxus, ktorý si nemôže dovoliť každý.“

 

Prezradíš, či ťa dokáže takýto “koníček” aj uživiť?:) Prípadne ti aspoň slušne zarobí?

Ak je tvojim cieľom zarobiť, tak zarobíš. Keby som chcel slušne zarobiť na zvádzaní musel by som robiť veci inak. Mám skvelú prácu, v ktorej som dal výpoveď a dúfam, že si nájdem ešte lepšiu. Beriem to ako koníček a keď si na seba zarobím, tak som rád.

To, že nie som odkázaný na príjem zo zvádzania mi dáva určitú slobodu. Keď nechcem, nerobím bootcampy a mám čas na svoj vlastný rozvoj. Zároveň, keď je bootcampov len pár za rok, viem, že sa budem môcť každému študentovi dostatočne venovať, spoznať ho a reálne mu pomôcť.

 

 

Trúfnem si povedať, že si pamätám meno každého nášho študenta a vedel by som z hlavy povedať jeho stručný životopis a charakteristiku. Bojím sa, že keby si sa opýtal vyššie zmienených konkurentov, dostal by si len štatistiku. Tým nechcem znevažovať ich prácu, keby som sa tým živil aj ja, tiež by som musel robiť kompromisy. Kvalita je luxus, ktorý si nemôže dovoliť každý.

Naše ceny nastavujeme “ľudovo”, pretože chceme na našich bootcampoch vidieť aj mladých chalanov, ktorí majú všetko pred sebou, ale nemôžu investovať toľko do svojho rozvoja. Sám viem, ako mi toto všetko pomohlo, aby som bol skutočne šťastný a keby boli ceny nastavené, aby sme lepšie zarábali, tak by na našich bootcampoch bola veková kategória 30+ a to by som šťastný nebol.

Zároveň to súvisí aj s tým, že u nás na Slovensku a v Česku proste nemáme toľko peňazí. Moji kolegovia v Nemecku či Belgicku si môžu pýtať za bootcamp 500 – 1.000 Eur. Badboy, ktorý je spomínaný v The Game, a s ktorým sme spolupracovali si pýta aj 3.500 EUR. A trúfnem si povedať, že rozdiel v kvalite medzi nami a tými najlepšími nie je až taký veľký, ako sa zdá práve podľa cien.

 

 

Kam chceš Social Club smerovať? Aké sú plány do budúcnosti?

Momentálne v rámci SC pripravujeme príručku Wingman, ktorá bude primárne určená členom FB skupiny PUA SK/CZ a budú v nej všetky informácie, ktoré človek potrebuje na prvý kontakt s komunitou zvodcov. Okrem toho pripravujem rozsiahlejší materiál o mindsete, teda ako si upratať v hlave. Pretože keď nevieš kam sa chceš dostať, je jedno, akú cestu si zvolíš.

A samozrejme plánujeme bootcampy na rok 2016. Zatiaľ je to všetko vo fázach brainstormingov, no už teraz viem, že to posunieme opäť na úplne iný level a bude to bomba. Viac neprezradím. (smiech)

 

Povedzme si na rovinu, mnoho žien má problém priznať si, že by sa niekto mohol naučiť, čo by na ne mohlo platiť. Dávajú ti pocítiť, že to čo robíš, nie je kóšer?

Nie je to o mužoch a ženách, ale o ľuďoch. Niektorí tvrdia, že Matka Tereza je stelesnený diabol a Hitler bol super týpek. Skrátka sú ľudia, ktorí nechápu veci v širších kontextoch a sú presvedčení, že robíme niečo zlé. To sú ľudia, ktorí sú skalopevne presvedčení o svojej pravde a nikto ich o ničom nepresvedčí.

No keď sa na takýchto ľudí pozriem lepšie, častokrát to končí zistením, že nie sú zrovna mentálni atléti. Nie sú šťastní, celé dni sedia na zadku a sťažujú sa, nadávajú na svoju prácu, ktorá ich nebaví, no nezmenia ju. Za všetko môže štát, ich rodina, spoločnosť. V rámci duševnej hygieny sa teda takýmto ľuďom vyhýbam.

 

 

Aký je teda všeobecne pohľad žien na predmet tvojho podnikania?

Keď sa povie zvádzanie, tak je to taký strašiak a nikto nevie, čo má čakať. No keď zistia, že to je práve o nastavení mysle, o hodnotách a cieľoch, o tom ako mať šťastný vzťah, o úprimnosti, tak snáď ani nemôže mať nikto rozumný negatívny pohľad.

No to je pohľad na mňa a SC, samozrejme, sú aj iní zvodcovia, ktorí našu komunitu prezentujú menej lichotivo. No to je zase o marketingu, moje rozprávanie o prístupe nie je také atraktívne, ako “zaručený návod ako ju po oslovení budeš šukať do piatich minút”. No ak sa chceš niečím uživiť, musíš predať a podobné bullshity predávajú.

 

Na záver mi nedá nespýtať sa – aký by teda mal byť TEN muž, ktorého ženy obletujú?

Zle položená otázka, pretože predpokladá, že muž, ktorého obletujú, je nejaký hrdina, víťaz či frajer. Ale to je blbosť. TEN muž je pre mňa skutočne šťastný muž. Šťastný na základe toho, že má ujasnené životné priority, hodnoty a ciele. Žije v súlade s nimi a maká na nich a to ho robí šťastným.

 

Ďakujem ti za rozhovor a držím palce.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK