Študenti spojili hlavy do kopy, aby sa pustili do boja proti jednej z najväčších výziev, ktorej dnes Slovensko čelí

  • Pätica iniciatívnych študentov usporiadala v Londýne podujatie, na ktorom predstavitelia našich top firiem lákali študentov späť na Slovensko.
popco
facebook.com/NexteriaLondon/
  • Pätica iniciatívnych študentov usporiadala v Londýne podujatie, na ktorom predstavitelia našich top firiem lákali študentov späť na Slovensko.

Proti takzvanému fenoménu Brain drain, teda odlevu mozgov sa postavili spoločne so Slovenskou Nexteriou, ktorá sa dlhodobo venuje rozvoju slušných a schopných mladých ľudí na Slovensku. Práve pod ich hlavičkou vznikol nový projekt Nexteria London a ich Night of Changes.

„Veríme, že aktívni, charakterní a vzdelaní ľudia sú kľúčom k zlepšeniu budúcnosti Slovenska, a preto sme sa rozhodli ukázať Slovákom vo Veľkej Británii, že aj na Slovensku existuje alternatíva ku anglickému pracovnému trhu,“ píšu študenti na stránke ich projektu.

Prostredníctvom niekoľkých zaujímavých eventov v Londýne chcú študenti v zložení – Milana Urbaníka, Jána Hradického, Evy Országhovej a Ľuboša Perniša vybudovať komunitu Slovákov, ktorej záleží na budúcnosti Slovenska.

Taktiež  chcú slovenských talentom v Londýne pomôcť dostať sa k príležitostiam, ktorými budú môcť aktívne, či už priamo alebo nepriamo, meniť Slovensko na lepšiu krajinu pre život, štúdium, či podnikanie.

5 iniciatívnych študentov by bolo rado, ak by aj vďaka Nexteria London začali Londýnčania uvažovať o Slovensku ako o alternatíve – o mieste, kde sú relevantné možnosti a kde sa človek môže plne spoločensky aj kariérne angažovať a rozvíjať.

„Sme neziskové združenie študentov, ktorí veria, že na Slovensku sa dá budovať globálna kariéra. Preto sa venujeme zmenšovaniu informačnej priepasti medzi slovenským firemným prostredím a londýnskymi študentami tým, že do Londýna prinášame lídrov najlepších s lovenských firiem,“ vyjadrili sa študenti.

Medzi hlavných partnerov podujatia patril ESET ako aj nezisková organizácia Teach for Slovakia. Počas sobotného večera sa stovka prihlásených platiacich študentov stretla v priestoroch univerzity Imperial College London s vrcholnými predstaviteľmi slovenských firiem ako GA Drilling, Innovatrics alebo Sli.do.

Na návštevníkov tu čakali stánky, kde bola k dispozícií široká ponuka stáží, výber workshopov, panelových diskusií, no prebiehal aj speedating s firmami, ktoré sa takouto formou mohli študentom lepšie predstaviť.

„V Londýne nám chýbajú informácie o slovenských firmách. Ísť na stáž na Slovensko bolo pre nás doteraz rovnaké ako kupovať mačku vo vreci. Tú firmu nevidíte, nestretnete sa s ľuďmi. Toto bola príležitosť neformálne sa znetworkovať,“ hovorí pre Forbes organizátor Marek Križka, ktorý v Londýne študuje právo.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK