Štyri tipy, ako rozbehnúť vlastný biznis, keď nemáš dosť peňazí

  • Možno si limitovaný striktným budgetom, no to neznamená, že sa nemôžeš presadiť.
elon-musk
  • Možno si limitovaný striktným budgetom, no to neznamená, že sa nemôžeš presadiť.

Odštartovať biznis je možné aj s úplným minimom peňazí, stačí ti správna kombinácia skillov, pracovná morálka a trochu marketingového know-how.

Pozri sa teda na tieto štyri tipy a možno aj bez peňazí čoskoro spravíš dieru do sveta.

1.Niečo vyrob

Áno, niečo vyrobiť obnáša nejaké prvotné náklady na materiál, no často získaš obratom celkom slušný zisk. Čo budeš vyrábať, to je na tebe, no predávať môžeš hneď na niekoľkých miestach.

  • Etsy – je najväčší online portál pre predaj homemade vecičiek.
  • Bonanza – iné Etsy. Podľa PC World má návštevnosť 10 miliónov mesačne.
  • Sashe.sk – to isté, len pekne po slovensky

Mnohí výrobcovia predávajú rovno na všetkých platformách, aby zasiahli čo najširšie publikum. To by si mal urobiť aj ty, no daj si pozor, aby si všetky portfólia pravidelne aktualizoval.

Screen Shot 2015-12-15 at 13.12.59

2. Niečo predaj

Ak sa ti nechce nič vyrábať alebo nie si až tak kreatívny, mnohé biznisy sú založené na „sprostredkovaní predaja“. Počul si už o dropshippingu?

Pri dropshippingu si nastavíš svoj e-shop tak, aby všetky objednávky smerovali priamo na spoločnosti, ktoré výrobky vlastnia. Jedinou tvojou starosťou je marketing. Skvelou platformou na rozbeh dropshippingového biznisu je Shopify, tento spôsob skvele popísal vo svojom bestselleri The Four Hour Work Week aj Tim Ferriss.

3. Predaj svoje služby

Jedným spôsobom, ako zarábať, je miesto produktov predávať svoje služby. Máš celú paletu možností, do čoho by si sa mohol pustiť, musíš však v tom byť fakt dobrý.

Sú služby, ktoré vyžadujú vysokú školu a drahé kurzy. Sú služby, ktoré nevyžadujú skoro nič (osobný asistent, venčenie psov, stráženie detí, sťahovanie).

Keďže však stále ide o predaj, potrebuješ plán, ako dostať svoje meno na prvé stránky. Skús napríklad slovenský jaspravim.sk. Výhodou je tiež vlastná stránka s portfóliom tvojich prác. Ak sa chceš dozvedieť viac o brandingu a online marketingu, skvelým zdrojom je social-medial blog Buffer.

 

4. Využívaj low-cost služby

Už som spomenul servery ako jaspravim.sk, no ako tu môžeš svoje služby ponúkať, tak ich môžeš aj kupovať. Veľmi lacno tu zoženieš celú radu služieb, ktoré sa tvojmu biznisu môžu hodiť. Logo za pár eur? Žiadny problém.

Rozbehnúť biznis nevyžaduje masívne prostriedky, len vášeň pre to, čo robíš. Ak robíš niečo, čo ťa naozaj baví, cestu si tak či tak nájdeš.

Screen Shot 2015-12-15 at 13.19.12

zdroj: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech