Sulíkova dcéra šla na EXPO, Fico z toho robí škandál. Učitelia sa majú veľmi dobre, nie však na Slovensku (NEWSLETTER)

sulik
TASR/Martin Baumann, Unsplash/Omid Armin

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Na webe ulož.to sa objavili citlivé údaje celej delegácie. Pasy Sulíka, novinárov a ďalších politikov kolovali po internete. 
  • Thajsko si zamiloval natoľko, že sa tu rozhodol ostať žiť. Dnes už šiesty rok vyučuje thajské deti angličtinu.
  • Vrah alebo reformátor a vizionár? Korunný princ Saudskej Arábie okrem iného patrí k jedným z najbohatších mužov planéty. 

Fico má tému dňa: Sulíkovu dcéru

Počas včerajšieho večera na internet unikli naskenované kópie cestovných pasov slovenskej delegácie na Expo Dubaj 2020. Na stránke, kde si ľudia sťahujú filmy, knihy, seriály, učebné materiály a ďalšie súbory, sa včera večer objavili aj citlivé údaje slovenskej delegácie.

Súbor s naskenovanými dokladmi bol voľne dostupný na stiahnutie. Obsahoval fotografie a osobné údaje z cestovných dokladov niektorých politikov či novinárov.

Išlo o desiatky dokladov vrátane pasu samotného ministra Richarda Sulíka, jeho dcéry Alexandry, župana Juraja Drobu, ale aj mnohých novinárov.

Nie je však známe, koľko ľudí si fotografie pasov stiahlo. „Aktuálne zisťujeme, čo sa presne stalo a z akého dôvodu boli tieto údaje zverejnené. V prípade, že zistíme protiprávne konanie, obrátime sa na príslušné úrady,“ vyjadrila sa pre Startitup hovorkyňa Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky Katarína Matejková.

Po úniku pasov sa na internete začalo diskutovať o tom, či je Sulíkova dcéra súčasťou slovenskej delegácie. Ľudí predovšetkým zaujímalo to, či jej letenku do Dubaja financoval štát, alebo si ju hradila zo súkromných peňazí.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie