Svet si pozorne všíma katastrofálnu situáciu na Slovensku. Čelíme rekordnej tretej vlne a najtvrdším opatreniam

  • Zahraničné médiá sa zamerali na Slovensko, Rakúsko a Česko, porovnávali situáciu
  • Všetky tri krajiny čelia zlej situácií. My sme v súčasnosti na rozhraní oboch susedov
koronavirus covid
TASR/Michal Svítok
  • Zahraničné médiá sa zamerali na Slovensko, Rakúsko a Česko, porovnávali situáciu
  • Všetky tri krajiny čelia zlej situácií. My sme v súčasnosti na rozhraní oboch susedov

Slovensko, Rakúsko a Česko, susedia, ktorým kolabujú nemocnice. Svetové médiá upriamili pozornosť práve na nás. Zhoršujúca sa pandemická situácia prinútila spomenuté krajiny pristúpiť k tvrdým opatreniam – všetky tri štáty do určitej miery zavádzajú lockdown.

Euro news píše, že v Česku od tohto týždňa platí takzvaný „lockdown pre nezaočkovaných“. Ak nie si zaočkovaný, nemôžeš ísť len tak do reštaurácie či do nákupného centra.

Vlády oboch štátov k rozhodnutiu pristúpili, pretože ich nemocnice nezvládali nápor pacientov.

Slovensko je na rozhraní Česka a Rakúska

Zatiaľ čo sa Rakúšanom tiež črtal lockdown pre nezaočkovaných, vláda rýchlo vyrukovala s prísnymi obmedzeniami pre všetkých. Situácia u nich miernejšie opatrenia nedovoľovala.

Otago Daily Times informuje, že Rakúsko sa stalo vôbec prvou krajinou západnej Európy, ktorá sa rozhodla znova nastaviť lockdown, po tom, čo sa začalo s očkovaním.

Naopak, rekordy trháme v počte infikovaných. V tomto pohľade sme na tom v súčasnosti najhorší na svete, skonštatovala aj prezidentka, Zuzana Čaputová. Po návšteve ružinovskej nemocnice v Bratislave povedala, že boj s pandémiou prehrávame.

Zdroje: Euro News, https://www.odt.co.nz/news/world/austria-locks-down-makes-vaccine-compulsory, SIU, Denník N, SIU, Breaking News, Reuters

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie