Sygic sa klepol po vrecku: Slovenský gigant získal väčšinový podiel v brnenskom startupe

  • Jeden z najúspešnejších tuzemských startupov Sygic kúpil 51 percent v brnenskom startupe...
3.jpg
  • Jeden z najúspešnejších tuzemských startupov Sygic kúpil 51 percent v brnenskom startupe...

fresh

Dá sa očakávať, že týmto krokom Sygic prepojí svoj úspešný navigačný softvér s možnosťami, ktoré ponúka „plánovač výletov“ Tripomatic.

„Cieľom tejto akvizície je byť ešte bližšie k nášmu spoločnému cieľu, sprevádzať každého človeka na zemi. Sme presvedčení, že aj vďaka tomu budú môcť cestovatelia plánovať výlety a spoznávať svet ešte komfortnejšie, ako doteraz,“ napísala pre Startitup Daniela Zelinová.

Sygic je vo svete známy ako navigácia, ktorej dnes dôveruje viac ako 125 miliónov ľudí na všetkých kontinentoch. Spoločnosť postupne predstavovala nové funkcie a vylepšenia nielen pre každodenné používanie, ale aj pre spoznávanie nových miest po všetkých kútoch sveta. Akvizícia Tripomaticu je teda logickým krokom v stratégii Sygicu preniknúť do oblasti cestovania, a ponúknuť tak svojim používateľom komplexný servis na každodenných cestách, výletoch a spoznávaní nových miest.

V súvislosti s rozširovaním portfólia plánuje Sygic nielen ponechať a rozšíriť tím Tripomatic v Brne, ale aj výrazne posilniť svoj tím v Bratislave, už teraz hľadá nové talenty najmä z radov programátorov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech