Tak ktoré kávy sú najlepšie na Slovensku? Oceniť si zaslúžia aj tieto značky

  • Náš článok o kvalitných slovenských kávach vyvolal medzi kávičkármi vášnivú diskusiu.
elitedaily-Jovo-Jovanovic-coffee
  • Náš článok o kvalitných slovenských kávach vyvolal medzi kávičkármi vášnivú diskusiu.

Za výberom káv si na jednu stranu stojíme, na druhú stranu treba dodať, že na Slovensku je množstvo ďalších špičkových výrobcov kávy, ktoré si umiestnenie v rebríčku zaslúžili. Keďže päť káv bolo málo, rozhodli sme sa rozšíriť pohľad o týchto výrobcov.

 

Kavala

Ak si ešte nestretol v uliciach Bratislavy ikonický bicykel s napísom Pán Králiček, asi tu veľa času netráviš. Boris Nyers sa nebál so svojou kávou ísť do ulíc a ľudia si okrem skvelej chuti nezabúdajú pochvaľovať ani skvelý zážitok. Prečo by si chodil za kávou, keď káva môže prísť na bicykli za tebou?

Screen Shot 2016-03-09 at 11.33.33

foto: kavala.sk

 

Štrbské Presso

Michal Pollák obcestoval celý svet, aby pripravil tú najkvalitnejšiu zmes a aby sa priučil umeniu kávomilcov z celého sveta. Výsledkom je Štrbské Presso – slovenská káva, ktorej špecifickosť tvoria zrná z ôsmych krajín sveta, doplnené o zmesy z koreňa horca či škoricu. Špičková káva, skvelé vizuály, pekný príbeh – Štrbské Presso je povinnosť pre každého, kto má rád kávu a Slovensko.

Michal-POllak-Strbske-presso-a-SLavka-Stefanikova-1024x682

foto: egoodwill.sk

 

Coffee Veronia

Oldřich Holiš, ktorý je majiteľom značky Coffee Veronia, je niečo ako otec slovenskej kaviarenskej scény, čo sa prejavuje aj na jeho káve. Ak si niekto na Slovensku môže povedať, že pracuje zo skúseností, tak je to práve pán Holiš. Coffee Veronia zo Serede je zárukou kvality, ktorú nemôže vynechať žiadny milovník dobrej kávy.

Screen Shot 2016-03-09 at 12.06.42

foto: academyofcoffee.sk

 

9 Grams Coffee

Táto značka už dávno prekročila to, čo by mohol jeden nazvať „značka kávy“. Okrem vynikajúcej Espresso Real Gentleman totiž 9 Grams Coffee ponúka aj obrovské množstvo kurzov, dokonca ti je firma schopná pripraviť aj koncept kaviarne. 9 Grams Coffee je jednoducho veľký kávový biznis, čo však nijak neuberá kvalite kávy – práve naopak.

Screen Shot 2016-03-09 at 11.57.22

foto: 9gramscoffee.sk, titulná foto: elitedaily.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech