Táto herná konzola vyzerá ako krabička na cukríky

  • Nintendo, pozor! Fanúšikovia Raspberry Pi počítačov vytvárajú svoje vlastné vreckové herné konzoly, ktoré vyzerajú naozaj štýlovo.
screen-shot-2017-04-10-at-14-21-22-796x399
cdn2.tnwcdn.com
  • Nintendo, pozor! Fanúšikovia Raspberry Pi počítačov vytvárajú svoje vlastné vreckové herné konzoly, ktoré vyzerajú naozaj štýlovo.

Youtuberovi známemu pod menom Sudomod sa pomocou mini počítača Raspberry Pi a škatuľky od cukríkov podarilo vytvoriť naozaj impozantné a plne funkčné herné zariadenie, ktoré sa zmestí do každého vrecka. Ako sám tvrdí, jeho vlastnoručne vyrobená vrecková herná konzola nadväzuje na jeho predchádzajúci projekt mintyPi, ktorého cieľom bolo vtesnať hernú konzolu do maličkej plechovej krabičky. Na rozdiel od prvej verzie však na nové zariadenie v snahe zlepšiť celkový dizajn použil časti vytlačené pomocou 3D tlačiarne.

Rovnako ako bežné vreckové herné konzoly, aj mintyPi 2.0 disponuje integrovaným displejom a tlačidlami na jednoduché ovládanie. O kvalitnejší zvuk sa postarala USB zvuková karta. Za pozornosť stojí aj to, že mintyPi 2.0 má zavedené Pi Zero W, čo umožňuje jednoduché aktualizácie a vlastné konfigurácie.

Sudomod v dohľadnej dobe plánuje zverejniť podrobný návod na to, ako si vytvoriť vlastnú vreckovú hernú konzolu. Ak sa chceš dozvedieť o jeho Raspberry Pi-inšpirovaných projektoch viac, sleduj jeho blog TU.

zdroj článku: thenextweb.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech