Táto zbraň pre virtuálnu realitu počas streľby kope takmer ako skutočná

  • Hranie hier vo VR nám poskytuje čím ďalej tým realistickejší zážitok.
striker-vr-arena-infinity-prototye-v1
  • Hranie hier vo VR nám poskytuje čím ďalej tým realistickejší zážitok.

Striker VR Arena Infinity je zbraň pre virtuálnu realitu, ktorá dokáže simulovať rôzne režimy streľby a iné hmatové efekty pri zbraniach. Po tom, čo spoločnosť v apríli odhalila dizajn, teraz predvádza funkčný prototyp.

vr-gun-1

foto: slashgear.com

Striker VR predviedol prvý funkčný prototyp Infinity Arena založený na úžasnom retro-futuristickom dizajne od Edona Guraziu. Zamerané na sektor Digital Out-of-Home (DOOH) VR, bezdrôtové zariadenie v sebe ukrýva hmatovú spätnú väzbu založenú na lineárnom aktuátore. Zbraň je schopná pôsobivo silného “kopanca”, ktorý pridáva presvedčivý spätný ráz pri streľbe z virtuálnej zbrane.

Haptický motor v pištoli dokáže používateľovi sprostredkovať spätnú väzbu pri streľbe po jednom náboji, v dávkach a plne automatickej streľbe, ale možno ho použiť aj pre iné účely. Napríklad pri Railgun, ktorá sa musí pred výstrelom “nažhaviť” (znázornené na videu v 0:28), alebo reťazovú pílu pre masakrovanie zombie (0:10).

Arena Infinity Prototype je v súčasnej dobe používa dočasne pripevnený tracker, ale spoločnosť plánuje poskytnúť formálnu podporu pre niekoľko trackovacích systémov, čo dodá VR podnikom možnosť vybrať si systém, ktorý systém sa najlepšie hodí pre ich použitie. Spoločnosť tvrdí, že Arena Infinity v súčasnosti podporuje PhaseSpace a Sixense STEM trackovanie, a majú v pláne integrovať aj Lighthouse od Valve, Oculus Constellation a PlayStation Move.

Striker VR hovorí, že prvé Arena Infinity vývojové kity budú doručené vybraným partnerom vo štvrtom štvrťroku 2016. Vývojový kit bude obsahovať samotnú zbraň, SDK a SDK sandbox pre hmatový feedback. Firma tvrdí, že dodanie vývojového kitu pre širší okrhu spoločností príde krátko po počiatočnom uvedení.

Striker VR zatiaľ neoznámil spotrebiteľsky orientovanú verziu ich haptického VR príslušenstva. Neposkytnúť ju masám by však bola škoda. Oblasť virtuálnej reality zažíva v dnešnej dobe veľký rozmach a možno raz podobná zbraň spolu s virtuálnou realitou nahradia myš a klávesnicu pri hraní hier.

0196759001460990287

foto: edon-tech.com

zdroj: roadtovr.com, zdroj titulnej fotografie: roadtovr.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech