Tento 8TB externý disk je poháňaný iba USB-C portom

  • Nie je potrebný žiadny adaptér.
seagate
  • Nie je potrebný žiadny adaptér.

Spoločnosť Seagate predstavila monštrózny, až 8 terabajtový, externý hard disk, ktorý bude na trhu budúci mesiac za $350. Innov8, ako sa hard disk nazýva, si na napájanie vyžaduje iba USB typu C, čo z neho robí perfektného spoločníka pre mnoho notebookov vydaných medzi minulým rokom a dneškom. Seagate prehlasuje, že je to prvý externý hard disk tejto veľkosti, ktorý nepotrebuje napájací zdroj alebo adaptér.

Screen_Shot_2016-03-30_at_11.24.10_AM.0

Nie je to práve malý USB kľúč, ale je vysoká šanca, že si ho mnoho ľudí napriek tomu nechá doma na stole. Nie je to niečo, čo so sebou budú nosiť v taške alebo v ruksaku. Dizajn je na štýl LaCie, čo by nemalo byť žiadnym prekvapením, keďže Seagate túto spoločnosť kúpili v roku 2012 a odvtedy sa od nich už pár vecí ohľadom dizajnu naučili.

Screen_Shot_2016-03-30_at_11.24.21_AM.0

Pravdepodobne to ani nebude najrýchlejší disk na trhu, ale USB 3.1 by malo zaručiť celkom vysokú rýchlosť prenosu. Innov8 je naozaj iba o svojej veľkosti a USB-C konektore. Seagate tvrdí, že jeho veľkosť ti dá možnosť uložiť viac ako dva milióny piesní, štyri milióny fotografií a osemsto filmov (v HD kvalite). To už znie dosť dobre, čo povieš?

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: seagate.com, zdroj fotografií: seagate.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech