Tento chalan si premenil Xbox One S na laptop

  • Šikovnosť a vynaliezavosť stáli za vznikom unikátneho gadgetu.
Xbook-One-S
  • Šikovnosť a vynaliezavosť stáli za vznikom unikátneho gadgetu.

Xbox One S je impozantný kus hardvéru, ktorý oproti pôvodnému dizajnu Xbox One v štýle “VHS prehrávač z 90-tych” poriadne schudol a prichádza v menšom, moderne vyzerajúcom obale. Podľa Microsoftu je o 40% menší a táto odtučňovacia kúra mu určite pomohla. V jeho menšom tele je zabudovaný aj zdroj a tak zo zariadenia trčí už len samotný kábel, bez tej “tehly” ako v prípade jeho predchodcu.

maxresdefault

foto: youtube.com

Ale Edward Zarick to dotiahol ešte o krok ďalej s jeho vhodne pomenovaným Xbook One S, ktorý spája hardvér Xboxu One S s 19 palcovou, 720p obrazovkou a stereo reproduktormi. To všetko v obale nie o veľa väčšom než bežný notebook. Xbook síce nie je skutočný laptop, pretože vyžaduje stály zdroj napájania, ale je určite viac prenosný ako bežná konzola od Microsoftu. Má síce vlastnú obrazovku, ale stále si zachováva aj port pre 4K HDMI výstup, ktorý umožňuje aby Xbook One S stále fungoval ako normálna konzola s prehrávaním videa v 4K a HDR (za predpokladu, že máš kompatibilný televízor).

Xbook nie je prvý Zarickov výtvor čo sa herných konzol týka. Na jeho webstránke a Youtube kanáli si môžeš pozrieť čo tento chalan dokázal s pôvodným Xbox One (Xbook One) alebo PlayStation 4 (PlayBook 4). Asi najviac pôsobivý je jeho PlayBox4One, pri ktorom do jedného prenosného obalu vtesnal Xbox One aj PlayStation 4.

Zarickove kreácie však nie sú len modifikácie pre ohurovanie ľudí na YouTube, na jeho webe si ich môžeš aj kúpiť. Ale prenosnosť má svoju cenu, ktorá rozhodne nie je zanedbateľná. Xbook One S začína na 1 495 dolároch bez poštovného, čo je oproti cene normálneho Xbox One S poriadny rozdiel. To už radšej so sebou vláčiť bežný Xbox a telku.

20160810_135105-copy-1024x576

foto: edsjunk.net

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: stuff.co.za

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech