Tesla a jej autopilot funguje ako hodinky: Tento chalan dokázal zdanlivo nemožné!

  • Jazdec rally predviedol budúcnosť, keď prešiel na aute z Los Angeles do New Yorku bez rúk.
image_1445507025.jpeg
  • Jazdec rally predviedol budúcnosť, keď prešiel na aute z Los Angeles do New Yorku bez rúk.

 

Rally jazdec Alex Roy včera dokončil svoje neuveriteľné dobrodružstvo. Približne 4,500 kilometrov zo slnečnej Kalifornie do rušného New Yorku zvládol za 57 hodín a 48 minút. Ale pozor! Alex to zvládol na Tesla Model S s novou funkciou autopilot! Znamená to, že väčšinu času sa absolútne nedržal volantu.

 

 

Oznámenie o úspechu priniesol na svojom Instagrame Mike Spinelli a podrobné údaje sa už spracúvajú. Royovi sa podarila jeho nezvyčajná jazda aj s pomocou dvojice Carl Resse a Deena Mastracci, ktorí držia rekord v zdolaní tejto cesty na Tesle a Alexovi pomáhali ako spolujazdci.

 

Roy je v automobilových kruhoch známy ako držiteľ podobného rekordu, túto vzdialenosť v roku 2006 zvládol za 31 hodín a 4 minúty. Takýto bláznivý čas pochopiteľne nedosiahol legálne. Na svojom špeciálnom benzínovom BMW M5 však mal viac špeciálnej elektroniky, ako má geek vo svojej detskej izbe. Celá rada zariadení mu pomohla vyhýbať sa polícií a zápcham. Guinessova kniha rekordov odmietla tento výkon uznať, pretože porušil viac zákonov, ako si vôbec dokážeš predstaviť.

 

 

Jazda na Tesle bola teda pochopiteľne dlhšia. Predsa len, dojazd vozidla sa pohybuje okolo 500 kilometrov, pridajme k tomu zvýšenú spotrebu pri klíme a zápchach. Ďalšou časovou stratou bolo nabíjanie na 250 kilometrový dojazd treba vozidlo nabíjať približne 30 minút.  Ich sieť však nie je vôbec žiadny problém, po celej USA je supernabíjacích staníc Tesla rozmiestnených 534.

 

Alex je známym nadšensom do elektrických vozidiel a semi-autonómneho jazdenia. Na sociálnych sieťach pravidelne kritizuje média za nesprávne informovanie verejnosti a známym sa stal aj jeho talk na TEDx. Roya jednoducho blízka budúcnosť baví.

 

Alexov úmysel dokázať, že autopilot je plne bezpečný sa zrejme podaril, napriek tomu však nikdy nezmaže pochybnosti tých, ktorí sa nenechajú presvedčiť ničím. A možno sa ani nie je čo diviť. Technológiam fandím, no s autopilotom by som zrejme ešte zaspať nedokázal..

 

zdroj: cnet.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech