Tesla Powerwall Battery: 6 dôvodov, prečo tento vynález odštartuje solárne šialenstvo!

  • Tesla už dávno nie je iba o elektromobiloch. V máji bola svetu predstavená Powerwall Battery, ktorá je predurčená na to, aby zmenila svet solárnej energie. Elon Musk nebol vo vyjadrenia ohľadom Powerwall Battery vôbec skromný a nazval ju dokonca revolučnou. Prečo je tomu tak?
image_1438639690.jpeg
  • Tesla už dávno nie je iba o elektromobiloch. V máji bola svetu predstavená Powerwall Battery, ktorá je predurčená na to, aby zmenila svet solárnej energie. Elon Musk nebol vo vyjadrenia ohľadom Powerwall Battery vôbec skromný a nazval ju dokonca revolučnou. Prečo je tomu tak?

 

 

Počet predaných elektromobilov neustále stúpa, domy čim ďalej, tým viac začínajú využívať solárnu energiu, tak prečo nepripraviť revolúciu? Presne to si povedal Elon Musk, keď sa jedného dňa prebral. Od vtedy už prešlo veľa času, až v máji tohto roku predstavila spoločnosť Tesla revolučné batérie, ktoré okrem svojej výdrže ohromia aj tým, že prebytočnú solárnu energiu dokážu ukladať do svojich zásobníkov a využiť je presne vtedy, keď treba.

A tu je 6 dôvodov, prečo by nové batérie od Tesly mali spôsobiť revolúciu:

 

1. Powerwall rieši hlavnú nevýhodu

Najväčší problém solárnej energie je ten, že slnko jednoducho nesvieti celý deň. A okrem toho aj akákoľvek zmena počasia môže priniesť problémy s nedostatkom zdrojov. Powerwall dokáže energiu zo slnka skladovať a uvoľniť presne v momente, keď to bude potrebné. Nemusíš sa už teda báť, že by pre teba slnko nebolo dostatočným zdrojom energie.

 

 

2. Tradičné energetické firmy sú v šachu

Niektoré energetické firmy, ktorým narastajúci trh so solárnou energiou kazil biznis, začali proti tomuto faktu bojovať – majiteľom domov účtovali poplatok za nainštalované panely. Majitelia nemali na výber. Mohli mať síce solárne panely nainštalované, stále sa však museli spoliehať na tradičnú energiu. Táto kombinácia ich stála pritom peniaze navyše. A výsledok? S Powerwall batériou od Tesly už žiadny iný zdroj energie nepotrebuješ.

 

3. Solárna energia môže byť ešte lacnejšia a dostupnejšia ako sme čakali

Powerwall existuje v dvoch variantoch, ktorých rozdiel nájdeme v ich kapacite. Menej výkonný model je v predaji za $3000 a ten výkonnejší za $3500. Je však pravdou, že táto cenová relácia na úrovni poriadne ojazdeného auta môže mnohých kupujúcich odradiť.

Tesla v reakcií na to avizuje, že vo svojej Gigafactory vyprodukuje v roku 2020 viac lithium-ion batérií, ako bolo vyprodukovaných na celom svete v roku 2013. To by malo cenu za jednotku výrazne zraziť dole.

 

 

4. Prechod do mainstreamu

Kombinácia prenájmu solárnej energie, klesajúcich cien solárnej techniky a schopnosti Powerwallu skladovať energiu, posúvajú solárne riešenia do mainstreamu. Pri súčasnom vývoji prechádza na tento typ čoraz viac jednotlivcov a firiem. Očakáva sa, že záujem bude exponenciálne stúpať a pri súčasnom tempe by mohla solárna energia pokryť potreby celej Zeme už za 14 rokov!

 

5. Fosílne palivá sú minulosť

Podľa Arch Coal a Ohio Gas je každý megawatt solárnej energie skvelou a hlavne ekologickou náhradou za každý megawatt vyprodukovaný škodlivým spaľovaním ropy a uhlia. Čo eventuálne znamená, že čím viac budeme využívať slnečnú energiu, tým menej “špinavej” energie budeme potrebovať.

V dnešnej dobe nám je už jasné, že spaľovanie dreva sa stalo definitívne minulosťou a neefektívnym zdrojom generovania energie. Preto je veľký predpoklad, že podobný osud čaká pravdepodobne aj čierne uhlie a ropu.

 

 

6. Tesla môže zmeniť energetické trhy na celom svete

Hoci sa pozornosť sústredí predovšetkým na USA a iné rozvinuté ekonomiky, pravá výhoda sa môže prejaviť práve v tých menej rozvinutých krajinách. Čína a India s viac ako dvoma miliardami obyvateľov už teraz výrazne navnadili nastupujúcu generáciu na solárnu energiu. Ak sa k tomu ešte pridá Powerwall, môžu sa diať veľké veci.

Powerwall reprezentuje jeden z najvýznamnejších krokov v histórií solárnej technológie. Ak môže byť energia skladovaná a využitá neskôr, odpadá jedna z najväčších nevýhod celého systému. Všetci teda dúfame, že produkcia solárnej energie vzrastie a ceny technológií klesnú. To by znamenalo, že čoskoro by sa solárna energia mohla stať hlavným zdrojom energie, čím by obyvateľstvo Zeme výrazne prispelo k zdravšej a zelenšej planéte.

 

zdroj:inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech