Tesla uvedie na trh nový model!

  • Podľa najnovších správ plánuje automobilka Tesla Motors odhaliť nový model auta už v marci 2016 a do výroby má prísť už v roku 2017. Skvelou správou je, že jeho cena by mala byť podstatne nižšia, čo znamená, že za svoju novú Teslu dáte približne $35.000.
image_1430979955.jpeg
  • Podľa najnovších správ plánuje automobilka Tesla Motors odhaliť nový model auta už v marci 2016 a do výroby má prísť už v roku 2017. Skvelou správou je, že jeho cena by mala byť podstatne nižšia, čo znamená, že za svoju novú Teslu dáte približne $35.000.

 

Po tom, ako tento týždeň prišla automobilka Tesla Motors so správou, že začína predávať aj ojazdené autá, vyrazila dych svojich fanúšikom opäť. Tento krát ide o ešte väčšiu pecku ako spomínaný predaj jazdeniek. Tesla vydala vyhlásenie, prostredníctvom ktorého oznámila, že na trh príde s novým, menším a lacnejším modelom dostupným pre všetkých.

 

 

 

Elon Musk oznámil, že by sa malo jednať o menší model, ktorý by mal byť priamym konkurentom nemeckého BMW radu 3. Predstavenia nového modelu by sme sa mali dočkať už onedlho, v marci 2016. „Dúfame a všetko smerujeme k tomu, aby sme už v marci 2016 mohli predstaviť nový model auta“, povedal Elon Musk. Avšak jedným dychom dodal, že tento termín je len orientačný. A teraz konečne k autu. Podľa dostupných informácií by nový model Tesla (nazvime si ho pracovne „Tesla Model 3“) by mal byť schopný na jedno nabitie prejsť viac ako 300 km. Čo nie je síce veľa, ale za elektrické auto v cene $35.000 je to celkom slušné. Jeho výroba by sa mala stať realitou v polovici roka 2017. 

Nový model Tesly bude strategickým autom, ktorým sa chce automobilka priblížiť aj menej majetným zákazníkom, ktorí si nemôžu dovoliť model S či nadchádzajúci model X. Takisto by mal ale obsahovať všetky skvelé „fičúry“, akými disponujú jeho väčší bratia, a samozrejme nemôžeme zabudnúť ani na jeho luxusné prvky. „Tesla model 3“ by mal byť približne o 20% menší ako model S.

 

 

 

Ale predtým ako sa začneme tešiť na príchod „modelu 3“ je pred nami ešte privítanie prvého SUV od Tesly, model X. Elon Musk sa vyjadril konkrétnejšie aj k tomuto modelu a prezradil, že Tesla Motors začne už v júli príjmať konkrétne objednávky na model X. Podľa Muskových slov to bude skvelé auto. Malo by sa jednať o športovo ladené SUV, ktoré ale vďaka nižšie položenému ťažisku nebude mať problém ani pri ostrejšej jazde.

Na záver mi už len zostáva dodať, že „model 3“ bude pre Teslu naozaj kľúčový, keďže doteraz sa zameriavala čisto na prémiových zákazníkov. Novým modelom, ktorého cena by mala byť niekde okolo $35.000, sa tak bude snažiť osloviť aj bežných ľudí.

  

Tesle držím palce a verím, že príchodom lacnejšieho modelu sa zvýši jej počet aj u nás na Slovensku. Veď čo by sme nespravili pre životné prostredie. :)

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

zdroj: The Verge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK