Tesne pred odhalením unikli parametre Tesla Model 3: Pôjde o poriadne rýchly a sexy stroj!

  • Už zajtra, o 5:30 ráno nášho času, bude v Kalifornii predstavený dlho očakávaný Tesla Model 3.
tesla-model-3-details-and-design-allegedly-leaked-0-60-in-under-four-seconds-106060_1
  • Už zajtra, o 5:30 ráno nášho času, bude v Kalifornii predstavený dlho očakávaný Tesla Model 3.

Tento event sa považuje za jeden z najdôležitejších v kariére Elona Muska, pretože jeho hviezdu môže vystreliť ešte oveľa vyššie. Ak bude Model 3 úspešný, jeho meno sa pevne zapíše do kroník ľudstva.

Všetci očakávajú, čo predstavenie prinesie. Čo sa schováva pod plachtou. Do predstavenia zostáva ešte množstvo hodín, no ľudia v Kalifornii už dávno trpezlivo čakajú a stanujú priamo na mieste. Všetci vášnivo diskutujú, čo presne Model 3 prinesie.

Olej do ohňa priliali najnovšie informácie, ktoré sa tvária ako uniknuté parametre predstavovaného auta. Podľa nich nebude Model 3 žiadne vozítko, ale poriadne nadupaný stroj!

8721011_tesla-model-3-first-person-already-in-queue_48025b0b_m

foto: notey.com

Podľa informácií zo zdroja, ktorý chce pochopiteľne zostať anonymný (Elon je vraj poriadny nervák), bude tento sedan dizajnovo kombináciou súčasných modelov S a X. Je však kratší a užší, podvozok je vyššie ako pri S a predná maska pripomína skôr SUV. A vraj mu táto maska pasuje omnoho viac, ako je to pri Model X.

Prekvapí zrýchlenie. Z nuly na stovku by to mal Model 3 zvládnuť pod štyri sekundy! Nie je však jasné, či tento parameter platí pre základnú verziu, alebo vylepšené verzie so silnejšou batériou a AWD. Dojazd by sa mal pohybovať na úrovni okolo 500 kilometrov.

n5pwka96yarc4dvmhmpp

foto: jalopnik.com

Nepochybujem o tom, že Model 3 bude pecka. Jediné, čoho sa obávam, je dizajn. Obzvlášť keď som videl tie otrasné koncepty. Ak však bude dizajn podobný BMW 3, ako zdroj avizuje, začínam okamžite šetriť.

Snáď sú teda informácie pravdivé. Ak áno, Model 3 bude bezpochyby obrovským úspechom. Pravdu sa dozvieme už za niekoľko hodín.

Stačí sledovať Startitup.. :-)

zdroj: autoevolution.com, zdroj titulnej fotografie: Spencer Lowell

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK