TestitUp: Zo vzduchu dokážeš prijať len 21 % kyslíka. My sme vdychovali až 95 % a takto to dopadlo

  • Únavu spôsobuje stres a málo okysličený mozog. Dnes už existuje recept na všetko
  • Vyskúšali sme oxygenoterapiu a takto to dopadlo
oxy
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Únavu spôsobuje stres a málo okysličený mozog. Dnes už existuje recept na všetko
  • Vyskúšali sme oxygenoterapiu a takto to dopadlo

Oxygenoterapia je terapia kyslíkom. Bežný človek z neho dokáže prijať len 21 %. Vďaka priamej inhalácii dostaneš do tela až 95 % čistej zlúčeniny. Na Slovensku vieš takýto vysoko koncentrovaný kyslík dýchať už 13 rokov.

Keď si v strese, nadýchni sa

Stres je dnes novou civilizačnou chorobou a bojuje sa s ním skutočne ťažko. Preto som na odporúčanie priateľov a lekárky, zašla na oxygenoterapiu. Znie to ako skutočná alchýmia. Tento kyslík je však iný. Vonia ako vzduch po búrke. Ja som si totiž nevybrala klasickú inhaláciu, vdychovala som kyslík záporne nabitý. Ten by mal byť totiž najúčinnejší. Niektorí ho volajú aj manažérsky kyslík. Práve ľudia na vysokých pozíciách, športovci či pacienti po operácii sú vhodnými kandidátmi na takúto inhaláciu.

Dôležité je hneď v úvode odstupňovať jednotlivé terapie. Oxygenoterapia je inhalácia medicínskeho kyslíka, potom je tu inhalácia záporne nabitého kyslíka a najintenzívnejšou formou je práve hyperbarická medicína, ktorá sa vykonáva v pretlaku.

Kyslík dezinfikuje telo zvonku aj zvnútra. Preto je dôležité poriadne dýchať. Pojem záporne nabité častice je ľudový. Ide o tzv. vitamíny vzduchu, ktoré sa pridávajú do vysoko koncentrovaného kyslíka. Vo vzduchu už dnes kvôli smogu a elektrosmogu nie je nastolená rovnováha, prevažujú kladné častice, ktoré v organizme vytvárajú stres. Deje sa to hlavne vo veľkých mestách.

Moje rizikové hladiny kyslíka

Po príchode mi zmerali saturáciu kyslíka v krvi. Nič bolestivé, ani krvavé. Dnes sa to už vykonáva modernou, bezihlovou metódou. Na prst sa umiestni štipec, ktorý sa nazýva pulzný oxymeter a je zároveň aj prístrojom na meranie. Saturácia zjednodušene znamená nasýtenie krvi kyslíkom.

zdroj: Pulzný oxymeter, ktorý meria saturáciu kyslíka v krvi/Oxyslovakia

 

Normálne má byť saturácia kyslíka v periférnej krvi 99 %,“ vysvetľuje pre StartitUp Júlia Hložek Grmannová, ktorá za celým konceptom Oxyslovakia v Bratislave stojí. Ja som dosahovala hodnotu 60, čo je prirodzene veľmi málo. Aj preto bola moja únava dlhodobá a v poslednej dobe aj veľmi intenzívna.

Dostala som odporúčanie, že mám poriadne dýchať. Nádych nosom a výdych ústami. Ležala som v kresle, v prítmí s príjemnou hudbou. Počas samotnej procedúry však môžeš robiť úplne všetko. Telefonovať, riešiť pracovné veci, scrollovať Instagram – je to úplne jedno. Ideálne však je, keď si na tých niekoľko desiatok minút oddýchneš. To ešte umocňuje výsledný pocit.

Takýto kyslík môžete inhalovať aj dlhší čas, pokojne aj 2 x 20 minút. Ja som bola presne na takejto predĺženej inhalácii, keďže moje saturačné hodnoty boli na úrovni polomŕtveho človeka.

Sú však prípady, kedy treba akútne nízky stav kyslíka v krvi riešiť inak.

Ak sú hodnoty príliš nízke, klasická oxygenoterapia v takomto prípade nepostačuje. Vtedy sa odporúča orientovať na hyperbarickú medicínu, kedy v pretlaku inhalujeme záporne nabitý kyslík,“ dodáva Grmannová, ktorá sa stala Podnikateľkou Slovenska za rok 2016 a to práve vďaka značke Oxywater Slovakia s.r.o a Oxyslovakia.

Čo sa deje s tvojím telom?

Regeneruje sa. Kyslík dopomôže koncentrácii, pretože inhaláciou sa jeho hodnota v tele doplní. Je zároveň zdrojom energie pre každú bunku, funguje skutočne na všetko.

P R E V E N C I A O S V I E Ž E N I E 95% hydratovaným kyslíkom💨💙Za 25 minút to stíhaš aj Ty💨💨 ako krásna Romana…

Gepostet von Oxyslovakia Kyslíkové procedúry a Skenar harmonizácie am Dienstag, 6. November 2018

Ak však športuješ príliš často, alebo máš po operácii a potrebuješ sa zregenerovať, odporúča sa už spomínaná hyperbarická komora. Tá pomáha okamžite,“ uzatvára pre StartitUp Grmannová. V takejto komore sa nachádzaš 60 minút.

V nej sa vytvára regeneračný podtlakom 33kPa, v ktorej pobyt nemusí indikovať lekár. Prináša dobrú náladu, prevenciu proti cievnym príhodám, pri nespavosti. Transport ionizovaného kyslíka je úžasnou pomôckou pri liečbe onkologických a autoimunitných ochorení. Ak športuješ, hodinový pobyt v takejto individuálnej kyslíkovej komore je pre teba vhodný na rast svalstva a jeho regeneráciu. Priestor je dimenzovaný pre jeden a pol osoby, to znamená, že sa doň úplne v pohode vojde napríklad matka s dieťaťom.

Hodina poriadneho dýchania

Po takmer hodine intenzívnej a poctivej inhalácie záporne nabitého kyslíka som sa, a teraz bez preháňania, ocitla v energetickom nebi. Po odovzdaní hadičky, ktorú si jednoducho zavedieš do oboch nosných dierok, mi odmerali saturáciu znovu. Moja hodnota bola 90 %. Nie ideálna, ale v porovnaní s predošlým výstupom absolútne skvelá. Cítila som sa super. Sviežo, nadšene a vôbec nie unavene, hoci som procedúru absolvovala o 18.30 a skončila som teda takmer o 20.00.

Môj kritický stav samozrejme nevyriešila navždy. Zaplátala kyslíkovú dieru možno na niekoľko dní. Opakovať by sa mala pravidelne. Ak sú však ľudia, ktorí majú podobne ako ja, hodnoty saturácie kyslíka v krvi veľmi nízke, odporúča sa im niekoľkonásobná návšteva – minimálne 5 a maximálne 10 krát,  hyperbarickej komory, ktorá rieši problém natrvalo. Tkanivá sú v tomto prípade zásobené kyslíkom do hĺbky. Stačí už potom len veľmi sporadická návšteva klasickej inhalácie klasického medicínskeho, alebo záporne nabitého kyslíka, v perióde raz za tri mesiace.

Inhalácia kyslíka pri vyššom tlaku, ako je tlak atmosferický sa používa v liečbe mnohých ochorení už viac ako 40…

Gepostet von Oxyslovakia Kyslíkové procedúry a Skenar harmonizácie am Freitag, 18. Oktober 2019

K tomu, aby sa tvoje telo dostatočne zásobovalo kyslíkom však potrebuješ nielen poriadne dýchať, ale aj piť dostatočné množstvo tekutín. Ja som mala na druhý deň po oxygenoterapii neuveriteľný smäd. Toto je však pravdepodobne veľmi individuálne.

Za takúto terapiu vysoko koncentrovaným kyslíkom zaplatíš 39 eur. Existujú však rôzne „koktejly“, ktoré bojujú proti neduhom. Za všetky však zaplatíš rovnakú sumu.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá