The Startup Nation a jeho najžiarivejšie tváre

  • Rozhodol som sa vám priniesť niekoľko zaujímavých rozhovorov z krajiny lepšie známej ako "The Startup Nation". Prvým je rozhovor so zakladateľom Wibbitz Zoharom Dayanom, o ktorom sme aj my už v minulosti písali.
image_1409333749.jpeg
  • Rozhodol som sa vám priniesť niekoľko zaujímavých rozhovorov z krajiny lepšie známej ako "The Startup Nation". Prvým je rozhovor so zakladateľom Wibbitz Zoharom Dayanom, o ktorom sme aj my už v minulosti písali.

 

Kto je tvojou najväčšou inšpiráciou? 

Pre niekoho z tech scény to bude znieť možno otrepane, ale Steve Jobs. Je veľmi ojedinelé vidieť niekoho mať taký dopad na celý svet ako ho mal on.

 

Aké boli tvoje prvé kroky do biznis sveta?

V 15 rokoch som vytvoril prvého onlinenového sprievodcu pre kóšér reštaurácie. Skončilo to tak, že sa stal jednou z najobľúbenejších  sprievodcov všetkých čias, možno aj preto, lebo to bolo ešte pred časmi masových foto appiek.

 

 

Keby si mal menovať jednu osobu z minulosti alebo prítomnosti, s ktorou by si išiel na večeru, kto by to bol?

Určite Albert Einstein, nie z toho dôvodu, na ktorý teraz myslíte. Strašne by som chcel počuť jeho názor. nie vedecké témy, ale skôr na život ako taký. Tento muž žil jeden z najzaujímavejších životov v dejinách. Fakt by ma zaujímalo aký startup by založil…

 

Keby si nebol podnikateľom, čím by si sa stal?

Asi by som bol architektom. Vždy som obdivoval kvalitný dizajn a zaujímavé architektonické koncepty. Niekedy sa zvyknem len tak prechádzať ulicami Tel Avivu, pričom obdivujem tie prekrásne budovy, ktoré  máme v blízkosti našej kancelárie.

 

Keď už sme pritom – New York alebo Tel Aviv?

Práve teraz síce žijem v  New Yorku, ale rád by som sa eventuálne vrátil do Tel Avivu. „Biele mesto“ je miestom, ktorému patrí moje srdce a kde by som eventuálne aj chcel vidieť moje deti vyrastať.

 

Keby si bol selfie, ako by si vyzeral?

                                                                                     Tím Wibbitz

 

Startrek alebo Star wars?

Star wars, aj keď nie som týmto typom geeka.

 

Na čom si totálne závislí?

Na správach. Odkedy si pamätám, dianie okolo mňa bolo vždy mojou záľubou a je to veľmi dôležité pre mňa. Možno aj toto ma viedlo k tomu, aby som založil Wibbitz, pretože už sú to roky, kedy prišla naposledy nejaká revolúcia v spôsobe prinášania správ.

 

Čo robíš najradšej cez víkend?

Zvyknem hovoriť, že som nevidel dostatok západov slnka. Víkend je obyčajne jediným časom, kedy si nájdem čas a idem na pláž, kde si viem najlepšie vyčistiť hlavu.

 

Kto bol tvojou prvou láskou (zo známych osobností)?

Začiatkom 90-tich rokoch to bola asi Kelly zo seriálu „Saved by The Bell“. Popravde, kto si vtedy nemyslel, že bola pekná?

 

 

Keď už sme pritom – Bar Refaeli alebo Gal Gadot?

Gal Gadot. Zhodou okolností to je moja dobrá kamarátka. Je super talnetovaná, inteligentná a naozaj ostala pri zemi. Aleaby som zas nebol nespravodlivý, Bar sa tiež celkom dá :D.

 

Aké je tvoje obľúbené hebrejské slovo? 

Chikmuk (znamená to niečo malé a nedôležité). Srandovne sa to vyslovuje a má to špeciálny význam pre mňa.

 

Akú najlepšiu radu si dostal od tvojich rodičov?

Buď úprimný k sebe samému ako aj ku ostatným.

 

 

 

Zdroj: nocamels.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech