Thunder Power: Luxusný Tchajwanec chce podkúriť Tesle!

  • Bojisko elektromobilov má na fronte nového bojovníka, ktorým je Tchajwanská spoločnosť Thunder Power.
image_1443457597.jpeg
  • Bojisko elektromobilov má na fronte nového bojovníka, ktorým je Tchajwanská spoločnosť Thunder Power.

 

Tesla sa stala vďaka svojmu modelu S skutočným synonymom moderného elektromobilu. Preč sú časy, kedy každý elektromobil pripomínal len nevzhľadnú bublinu. Takéto autá boli nielen hnusné, ale mali aj nepoužiteľne malý dojazd a stáli nekresťanské peniaze. S rozvojom technológií šla cena nadol a úžitková hodnota sa markantne zvýšila. Bojisko elektromobilov má na fronte nového bojovníka, ktorým je Tchajwanská spoločnosť Thunder Power.

 

HROMOVÁ SILA, FAKT?

Názov spoločnosti a zároveň ich prvého konceptu môže znieť úsmevne. Ide o sedan, ktorý kombinuje dynamické línie, luxus vo vnútri a jemné retro prvky. Ide proti prúdu dnešných automobilov, ktoré sú charakteristické skôr ostrejšími hranami. Thunder Power je oslavou oblín. Pozor, to však neznamená, že vyzerá zle. Práve skôr naopak. Napriek exotickému pôvodu z Tchajwanu stojí za dizajnom talianske štúdio Zagato. Aj následný vývoj majú na svedomí Taliani, ide tak o temperamentné auto každým svojim kúskom. A temperament ožije aj po zošliapnutí plynového pedálu.

Zatiaľ je v pláne dvojica špecifikácií. V tej slabšej vyvinie elektromobil výkon 313 koní, v tej silnejšej až 435 koní. A to je hodnota hodná kdejakého športiaku. Športovo pôsobia aj čísla ako maximálka 250 km/h a zrýchlenie na stovku len za 5 sekúnd! Najlepšie je, že Thunder Power má byť cenovo dostupnejší ako spomínaná Tesla.

 

Thunder Power

 

VNÚTRI LUXUS

V interiéri je auto výsostne luxusné. Treba však povedať, že aj praktické. Dojazd činí až 650 km. Zaujímavosťou je, že po vybití batérie stačí dať elektromobil dobíjať len na 30 minút a to zabezpečí dojazd až ďalších 300 km. Poďme ale naspäť k interiéru. Všade na vás dýcha punc kvality. Exkluzívne drevo, svetlá koža, chrómované doplnky. Pastva pre oči.

Zaujímavosťou je palubná doska, ktorú v podstate tvorí jedna obrovská obrazovka orientovaná k vodičovi a spolujazdcovi. Najlepšie je, že na Thunder Power sa môžeme tešiť aj v Európe. A to dokonca o rok skôr ako v USA a Číne. Tchajwanský bojovník má v pláne dobyť starý kontinent v roku 2017.

 

Thunder Power

Thunder Power

Thunder Power

Thunder Power

Thunder Power

Thunder Power

Thunder Power

zdroj:autobazar.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech