Tieto prefabrikované budovy sú dokonalým spojením ekológie a dizajnu

  • Budúcnosť architektúry a dizajnu tkvie v technológiách. Domy budúcnosti už budú musieť okrem krásneho vzhľadu spĺňať aj rôzne energetické limity a byť viac eco friendly.
01
cover.built
  • Budúcnosť architektúry a dizajnu tkvie v technológiách. Domy budúcnosti už budú musieť okrem krásneho vzhľadu spĺňať aj rôzne energetické limity a byť viac eco friendly.

Nové možnosti a technológie v oblasti architektúry prichádzajú s nápadmi na realizáciu a otvárajú tak dvere novým ideám. Za jedným takým projektom stojí aj Kalifornská firma Cover, ktorá prichádza na trh so svojimi špeciálnymi budovami. Tieto budovy sú založené na prefabrikovaných častiach, ktoré sa následne do seba zasadia a vytvorí sa budova s unikátnym dizajnom.

Spoločnosť o sebe hovorí ako o „Tesle medzi domami“ a na výrobu týchto priestorov využíva počítačový algoritmus. Ten dokáže vytvoriť unikátny dizajn každej konštrukcie a zároveň tieto budovy splňujú kritéria pre nízko energetické domy.

Cieľom spoločnosti je priniesť na trh technológiu, ktorá ľudom ponúkne možnosť využitia prefabrikovaných panelov pri výstavbe domov. Vysokokvalitný algoritmus sa postará o všetky požiadavky či už zo strany klienta alebo konkrétnej lokality. A to všetko len za 3 dni usilovnej práce. Firma ponúka výrobu takýchto priestorov až do veľkosti 100 metrov štvorcových, čo sa dá využiť na kancelárske priestory, štúdia, či dokonca obytné priestory.

Jednou z hlavnou vlastností tohto dizajnu je vysoká energetická úspora. Vďaka oknám ktoré siahajú od zeme až po strop a posuvných dvier ktoré do priestorov prepustia prirodzené svetlo, strechy na ktorú je možné namontovať solárne panely, sú tieto domy až o 80% viac úspornejšie ako klasické domy. Samozrejmosťou je aj podlahové kúrenie a klimatizácia. Celková oceľová konštrukcia je stopercentne recyklovatelná.

Narozdiel od iných spoločností zaoberajúcich sa prefabrikovanými konštrukciami, Cover je hlavne technologická firma. Tím spoločnosti je zložený so softvérových inžinierov, dizajnérov, architektov a staviteľov. „Zameriavame sa hlavne na kvalitu priestorov a malé detaily s nimi spojené. Záleží nám na tom, ako celková architektúra vplýva na klienta. Chceme zmeniť zážitok z bývania a zaistiť vysokú účinnosť a kvalitu bývania.“ povedal Alexis Rivas, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Cover.

zdroj: inhabitat.com / cover.built

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech