Tieto prísne tajné miesta ešte nik nenavštívil. Medzi nimi nájdeš aj ostrov izolovaný od civilizácie

  • Ľudia radi cestujú a navštevujú všetky možné dostupné lokality po celom svete
  • Existujú však aj miesta, kam sa nedostane žiadna verejnosť
  • Toto je zoznam niekoľkých miest, kam nemá prístup takmer nikto
Ostrov Surtsey na Islande a ostrov Diego Garcia
Ostrov Surtsey a ostrov Diego Garcia, Imaggeo/Ragnar Sigurdsson, Flickr/Jeff Laitila
  • Ľudia radi cestujú a navštevujú všetky možné dostupné lokality po celom svete
  • Existujú však aj miesta, kam sa nedostane žiadna verejnosť
  • Toto je zoznam niekoľkých miest, kam nemá prístup takmer nikto

Každý človek trávi svoj voľný čas inak. Niektorí ľudia majú radi pokoj a iní zasa dobrodružstvo. Pre každého človeka je však do istej miery oslobodzujúcou činnosťou cestovanie. Môže tak posúvať hranice svojej komfortnej zóny, pokúsiť sa adaptovať na úplne cudzom mieste či preskúmať svoje hranice ľudskej prirodzenosti.

V súčasnosti je väčšina miest verejne dostupných. Ľudia sa tak môžu voľne pohybovať po krajine, kde žijú, a dokonca aj medzi inými krajinami vo svete. Existujú však aj také lokality, ktoré sú prísne zakázané takmer všetkým ľudom na svete. Prinášame ti zoznam niekoľkých miest, kam nemá prístup nik.

Od ostrovu obývaného ľuďmi, ktorí nemajú žiaden kontakt s vonkajším svetom, až po supertajné vojenské zariadenia. Väčšina miest na tomto zozname je prístupná iba pre tých, ktorí majú príslušné povolenia, a niektoré nie sú dostupné pre nikoho.

1. Ise Grand Shrine, Japonsko

Japonsko je nádhernou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest. Jedným z nich je aj svätyňa Ise Grand Shrine. Ako informuje portál Japan Rail Pass, ide o komplex 125 svätýň.

Všetky svätyne sú postavené špecifickým architektonickým štýlom s názvom „Yuitsu-shinmei-zukuri“, ktorý nesmie byť použitý nikde inde. Celý komplex sa skladá z vnútorných a vonkajších svätýň.

Ise Grand Shrine
zdroj: Wikimedia Commons/z tanuki

Naiku alebo vnútorná svätyňa je miesto, ktoré je udržiavané v najvyššej úcte. Práve sem môžu vstúpiť iba jednotliví členovia cisárskej rodiny. Ide o takú tajnú lokalitu, že dokonca aj strážcom chrámu môže byť iba niekto z nich. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá