Tomáš a Zdeno dávajú tradičným československých bicyklom moderný nádych

  • Tomáš a Zdeno sa rozhodli zobrať tradíciu výroby bicyklov do vlastných rúk
  • Vytvorili nadčasovú značku Suveren, v rámci ktorej ponúkajú na trh to, čo tu už dlho mnohým chýbalo
le
Suveren
  • Tomáš a Zdeno sa rozhodli zobrať tradíciu výroby bicyklov do vlastných rúk
  • Vytvorili nadčasovú značku Suveren, v rámci ktorej ponúkajú na trh to, čo tu už dlho mnohým chýbalo

Keď spadneš z bicykla, znovu nasadni

Pri spomienke na Československo ľahko zabúdame na bicykle a dlhú tradíciu ich výroby. Každý z nás si určite spomenie na už legendárnu značku bicyklov Favorit. Po 2. svetovej vojne stúpala popularita cyklistiky prudkým tempom. Po­merne ťažké bi­cykle z kva­lit­nej ocele na ces­tách má­lo­kedy skla­mali. Kvôli prob­lé­mom sa však ich vý­roba skon­čila a bi­cykle sa po­stupne strá­cali z ciest.

Tradičné kúsky v novom šate

Teraz prichádza na náš trh svieža značka Suveren, ktorá sa rozhodla začať  budovať novú cyklistickú tradíciu postavenú na československom pôvode. Nejde však o celkom rovnaké kúsky, aké si si mohol kúpiť kedysi. Predsa len, časy sa menia a výrobcov vedú k novému a efektívnejšiemu spôsobu výroby cestných bicyklov.

Suveren je nápadom Zdeňka Svobody a Tomáša Rapiho, ktorí na bicykloch procestovali svet a jeho metropoly. Ich hlavným cieľom je spoločne znovu vzkriesiť myšlienku mestského bicyklu v najväčšej možnej celistvosti. Zároveň chcú za pomoci expertov priviest československé bicykle do novej éry. Práve napojenie na tradíciu výroby bicyklov poskytuje podľa zakladateľov značky pevné piliere, na ktorých sa rozhodli vybudovať brand Suveren.

Dnes sú výsledkom ich snahy veľmi minimalistické, no o to viac pôsobivé mestské bicykle, ktoré sa vzhľadom podobajú svojím predchodcom. Zároveň však držia krok s dobou. Každý z modelov je pritom ručne vyrábaný v Česku a na Slovensku. Súčasťou ponuky novej značky je aj široká škála cenovo prémiových doplnkov, so všetkým čo mestský človek ku cyklistike potrebuje.

„Je to nádherný pocit, nasadnúť a pocítiť tú voľnosť, ktorú jazda na bicykli prináša. Pre tento pocit sme bicykle vytvorili. Chceme ponúknuť lepšiu a smelšiu jazdu pre tých, ktorí chcú jazdiť mestom po svojom. Ten kto sa stává nezávislým, kto len tak prechádza ulicami, kto si volí svoju vlastnú cestu. To je Suveren,“ vyjadrili sa zakladatelia značky.

Všetky bicykle vyrábané pod značkou Suveren sú v ponuke v rôznych variantoch, nakoľko každý z nás potrebuje na pohodlnú jazdu iné parametre. Momentálne si môžeš vybrať z troch odlišných štýlov mestských bicyklov. Každý z nich kombinuje klasický design s doplnkami tej najvyššej kvality. Kolekcia bicyklov je charakteristická najmä pre svoj remeňový pohon, precízne brzdy, komfortné sedlá ako aj účelovo navrhnuté rámy. Cena bicyklov značky Suveren začína na sume 1520 eur, no v ponuke majú aj kúsky za takmer 3 000 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK