TOP 5 naj­co­olo­vej­ší­ch CEO na sve­te!

Martin Bohunický / 19. septembra 2015 / Lifehacking

Nie­kto­rí šéfo­via sú poriad­ne otrav­ní idi­oti, nie­kto­rí ti dajú pries­tor na tvoj roz­voj a kre­a­ti­vi­tu, nie­kto­rým je všet­ko vlast­ne úpl­ne jed­no, nie­kto­rí ti dajú skve­lé bene­fi­ty a pozi­tív­ny prí­stup. A potom sú tu títo pia­ti bos­so­via, kto­rý­ch by chcel mať za nad­ria­de­ný­ch asi kaž­dý — pre­to­že sú pros­te cool. 

 

Urobili sme si menší prieskum a našli pre teba päť tých najlepších šéfov, akých si môže ktokoľvek priať.

 

1. Nevzat Aydin

O Nevzatovi sme písali pomerne nedávno. Šéf tureckej firmy Yemeksepeti, ktorá rozváža tradičné turecké suroviny do sveta, predal svoj podnik nemeckej spoločnosti Delivery Hero, za čo zinkasoval rozprávkové bohatstvo. Nevzat pomohol z týchto peňazí financovať svoje pra pra pra na desiatu vnúčatá, no on sa rozhodol inak. Svojim zamestnancom udelil špeciálne prémie, pričom si každý prišiel v priemere na 240.000 dolárov! Môže byť?

 

Nevzat Aydin

 

2. Brian DeAngelis

Dobre, Nevzat dal svojim zamestnancom parádne prémie, aké nikto z nás nikdy nedostane. Ale priznajme si, že aj tých pár desiatok či stoviek eur navyše poteší. A sú veci, ktoré tešia oveľa viac ako peniaze. Svoje by vám povedal Rob Fenstermaker.

 

Rob pracoval v Lehigh Valley liquor, keď mu diagnostikovali vážne problémy s obličkami. Nepríjemná choroba Roba pomaly zabíjala a jeho spolupracovníci pohľad na trpiaceho priateľa ubíjala. Napokon sa celej veci ujal Brian DeAngelis, Robov šéf, ktorého oblička bola tá ideálna. “Veď my stačí jedna oblička, tak načo mať dve,” povedal skromne po svojom hrdinskom čine.

 

 

Brian DeAngelis

 

3. Li Jinyuan

Čínsky magnát odmenil svojich zamestnancov luxusnou dovolenkou vo Francúzsku. Iste, je to štedrý dar, no čím je to také šokujúce? Tým, že ich bolo 6,400. Li zaplatil všetkým ubytovanie v Paríži, presun rýchlovlakom na riviéru a 5-hviezdičkové hotely v Monacu a v Cannes. Celý štedrý rozmar ho vyšiel na viac ako 30 miliónov eur!

 

 

Li Jinyuan

 

4. Dan Price

Je prirodzené, keď šéf zarába viac ako zamestnanci. No nie pre Dana, Dan je predsa len jeden z nás!

Dan Price je šéfom spoločnosti Gravity v americkom Seattli. Aby dokázal svojim zamestnancom zvýšiť plat, znížil svoj vlastný o 822,000 eur ročne - o celých 90%. Dnes Dan zarába 64,000 eur ročne, čo je na chlp rovnaký plat, ako zvýšená mzda všetkých jeho zamestnancov.

 

Dan Price

 

5. Savjibhai Dholakia

Indický miliardár a obchodník s diamantmi Savjibhai Dholakia je skutočným diamantom. Na oslavu výročia svojej firmy vyzval všetkých svojich 1,250 zamestnancov, aby si vybrali jeden z troch darov - auto, príspevok na bývanie alebo šperky. 500 ľudí ta odišlo v novom Fiate Punto, 250 si vzalo peniaze na nájom a zvyšných približne 500 si odnieslo luxusný šperk.

 

Savjibhai Dholakia

Pridať komentár (0)