TOP 5 stránok, ktoré z teba spravia programátora

  • „Programovanie je pre šprtov!“ Nie, zobuď sa. Tie časy sú dávno preč a je na čase, aby si začal kódiť. Blogeri, marketéri alebo študenti, skúsenosti s kódením prídu vhod každému. Aj tebe.
maxresdefault
  • „Programovanie je pre šprtov!“ Nie, zobuď sa. Tie časy sú dávno preč a je na čase, aby si začal kódiť. Blogeri, marketéri alebo študenti, skúsenosti s kódením prídu vhod každému. Aj tebe.

Prečo sa naučiť programovať?

Ušetríš na stránkach, pochopíš projektom a vyriešiš problémy, za ktoré si platil externé firmy. Zistíš, že web, ktorý ti kamoš nakódil za stovku, zvládneš aj sám. Nebudeš potrebovať toľko externých programátorov a dokážeš zareagovať aj v prípade núdze. Namiesto toho, aby si vysvetľoval nápady niekomu inému, uskutočníš ich. Dáš dokopy prototyp a ešte ich aj validuješ! Je na čase učiť sa. Ešte predtým ako minieš výplatu na kurzy, tieto zdroje ťa naučia programovať zadarmo.

 

Code.org

Na Code.org ťa naučia programovať intuitívne a jednoducho. Celý kurz je riešený pomocou drag-and-drop rozhrania, v ktorom sa nestratí ani úplný začiatočník. Vyber si z mnohých kurzov, ktoré stránka ponúka a pridaj sa medzi milíóny študentov. Všetky materiály, videá a návody sú dostupné zadarmo. Táto stránka je naozaj pre začiatočníkov. Ak sa chceš naučiť trocha viac, skús sa pozrieť na ostatné stránky.

Code School

Je jasné z názvu. Škola programovania ťa naučí programovať, kódiť a všetky skilly, ktoré sa ti k tomu hodia. Toto je stránka pre tých, ktorí vedia čo sa chcú učiť. Kurzy sú rozdelené na jednotlivé smery, zamerané na programovacie jazyky ako Ruby, HTML alebo JavaScript.

Free Code Camp

Ak hľadáš niečo iné, ako bežne kurzy, pracuješ radšej v tíme a pomôžeš keď môžeš, komunita na Code Campe ti to umožní. Základy, ale aj pokročilé znalosti získaš pripojením sa do komunity profesionálov a študentov, kde sa budeš podielať na budovaní projektov pre neziskové organizácie. Pomoci sa ti dostane priamo od komunity. Cieľom je dokončenie aplikácií a ich poskytnutie neziskovkám.

Dash By General Assembly

Jeden z najlepších zdrojov pre úplných začiatočníkov. Naučíš sa najzákladnejšie a pre mnohých najužitočnejšie programovacie jazyky čo sa týka webov a to HTML, CSS a JavaScript. Vďaka programovaniu v prehliadači získaš užitočné skúsenosti, využiteľné pri každodenných problémoch a budúcich projektoch.

Josh_1

TheCodePlayer

TheCodePlayer je prehrávač, ktorý ti zobrazí celý postup písania kódu a konečného výsledku zároveň. Sledovať ostatných pri práci je jeden z prirodzených spôsobov ako sa naučiť nové veci a zjednodušiť si život. TheCodePlayer ťa naučí programovať weby, aplikácie a mnohé iné programy od úplného začiatku.

 

Rady budúcim programátorom

Ak sa chystáš programovať, je dobré si uvedomiť nasledujúce veci. Neseď nad problémom celý deň, ak sa ti s ním nedarí, rob niečo iné a vráť sa k nemu neskôr. Keď niečo nevieš neboj sa poprosiť o pomoc. Stránky ako stackoverflow.com ti ušetria mnoho času a často ti vyriešia celý problém, vždy sa však riešenie snaž pochopiť, dá ti to veľa. Ak programuješ všetko sám, naučíš sa veľa. Čas je však často dôležitejší. Ak riešiš triviálny problém, pravdepodobne ho už niekto nakódil. Neboj sa pomôcť si cudzím kódom. Avšak nezabúdaj: Dôveruj ale preveruj. Pravdaže nebudeš hneď profík a najlepším programátorom sa hneď nestaneš, každý sa však učí z chýb a z praxe, preto je hlavné to nevzdávať, učiť sa, kódiť a skúšať nové veci.

3040638-poster-slackhq

Zdroj: inc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech