TOP investor v USA podporil sms aplikáciu rappera Ryana Leslieho

  • Ryan Leslie sa od ostatných rapperov líši mnohými vecami. Jednou z nich je aj fakt, že každému svojmu fanúšikovi dá bez problémov jeho telefónne číslo. Áno 646 887-6978 je jeho reálne číslo a Ryan sa ním netají. No čo spravil s miliónmi fanúšikov, ktorí mu denne vyvolávali?
titulka
  • Ryan Leslie sa od ostatných rapperov líši mnohými vecami. Jednou z nich je aj fakt, že každému svojmu fanúšikovi dá bez problémov jeho telefónne číslo. Áno 646 887-6978 je jeho reálne číslo a Ryan sa ním netají. No čo spravil s miliónmi fanúšikov, ktorí mu denne vyvolávali?

„Myslím si, že správny umelec by si mal uvedomovať, že bez svojích fanúšikov by nebol tam, kde sa momentálne nachádza. Práve preto by si ich mal čo najviac vážiť a samozrejme s nimi komunikovať a vyhovieť im.“

benhorowitz081513_093bsheehan_crop.0

Ben Horowitz – spoluzakladateľ VC Andreesen Horowitz, ktorý patril medzi prvých držiteľov akcií Facebooku, či Twitteru, foto: vox.com

 

No dostať sa do myslenia fanúšikov nie je až také jednoduché. Navyše, čím lepšie ich spoznáme, tým lepšie im dokážeme vyhovieť. A preto treba zvoliť čo najosobnejší komunikát – telefón. So smartfónom vstávaš a s ním aj zaspávaš. Väčšina ľudí tam má mnoho osobných informácii a mnoho z nich ani len netuší, čo všetko sa dá zo smartfónu vyčítať.

Ryan preto dostal nápad ako si čo najviac skvalitniť hudbu a zároveň sa dostať čo najbližšie k svojím fanúšikom. Vďaka smartfónom svojich fanúšikov bude totiž vedieť kedy, kde a akú hudbu počúvajú, ktorú z jeho skladieb počúvajú čo najčastejšie a aké majú pripomienky a názory. Samozrejme, všetko je dobrovoľné a po stiahnutí aplikácie s týmto „zdieľaním“ svojích údajov musíš súhlasiť.

 

1

 

Aplikácia dostala názov Superphone a vďaka nej môžeš posielať, alebo dostávať súkromné správy priamo od interpretov. Taktiež im môžeš vo vyhradenom čase dokonca aj zavolať.

Celý nápad oslovil jedného z najznámejších investorov Bena Horwitza. „Aplikácia ma veľmi oslovila. Mnohým celebritám to určite uľahčí ich komunikáciu so zákazníkmi. Všetko už momentálne beží v beta verzii, no urobili sme tam ešte pár úprav.“ Superphone sa neustále zlepšuje. Namiesto reálneho osobného čísla napríklad zadá celebrita špeciálne číslo, ktoré je prepojené s jej smartfónom len v čase, ktorý si zvolí.

Ryan-Leslie-5-2048x1365-e1408782628118

Rapper Ryan Leslie, foto: swarvemen.com

 

„Podľa mňa existuje jasná korelácia medzi tým, ako často kontaktujete svojich fanúšikov a koľko vďaka nim zarobíte.“ Tvrdí Ryan.

Superphone taktiež slúži ako prehľadný nástroj customer relationship managmentu (čiže ukazuje krásny prehľad „vzťahu so zákazníkmi“). Grafy a tabuľky jednoducho zobrazia aj tej „menej inteligentnej“ celebrite činnosť tých najdôležitejších fanúšikov.

Aj keď je táto super aplikácia ešte len v beta verzii, Ryan ju už plne využíva. Momentálne má na superphone niečo cez 40 000 fanúšikov a dokázal osloviť až 60% najlepšie platiacich fanúšikov k tomu, aby navštívili jeho koncert v Európe.

To nie je až taký zlý začiatok na to, že to je Ryanova prvá aplikácia, ktorú stihol vymyslieť a zrealizovať za menej ako rok. Dúfame teda, že sa mu bude dariť aj naďalej.

 

Ryan prednášal o Superphone aplikácii aj na možno najväčšej startupovej konferencii – Slush, jeho prezentáciu si môžeš pozrieť nižšie:

Zdroj: techcrunch.com, zdroj obrázkov: techcrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech