TOP nápady na skvelý predĺžený víkend

  • Aj ty si už určite užívaš voľný deň. My workoholici sa síce toľko dlho tešiť nebudeme, no tí šikovnejší si víkend predĺžia až o dva dni. Za päť dní sa toho dá stihnúť skutočne veľa a napriek tomu, že neplánuješ práve dovolenku, tieto aktivity určite stíhaš.
collage
  • Aj ty si už určite užívaš voľný deň. My workoholici sa síce toľko dlho tešiť nebudeme, no tí šikovnejší si víkend predĺžia až o dva dni. Za päť dní sa toho dá stihnúť skutočne veľa a napriek tomu, že neplánuješ práve dovolenku, tieto aktivity určite stíhaš.

Pozri sa, aký oddychový program ti Slovensko ponúka:

Predvianočná ochutnávka

Niektorí si klepú na čelo, že ešte ani nie je december a už sa znova rozbieha festivalové šialenstvo a obchodné centrá už chystajú otravné christmas playlisty. Ak však patríš medzi vianočných závislákov a nevieš sa dočkať tej pravej atmosféry, kúsok z nej môžeš ochutnať už tento víkend v Bratislave. Každoročné vianočné trhy na Hlavnom námestí totiž začínajú už tento piatok. Čo tak skočiť si na prvé tohtoročné varené víno alebo domáce lokše?

134887352_14492775963451n

Foto: forum.home.news.cn

Ľadové ostrie

Na športovanie to už vonku veľmi nie je, ak nie si skutočne otužilý alebo netrénuješ na ľadového medveďa. Lyžiarske strediská, ako napríklad Jasná, už síce chladia zasnežovaciu techniku, no na prvú lyžovačku to ešte stále nevyzerá. Prichádza však sezóna zimných štadiónov, korčuľovania a popíjania horúceho čaju z termosky. Vydoluj korčule z pivnice a vybehni na najbližšie „verejko“, či už zakorčuľovať si alebo zahrať hokej s kamošmi. Ak máš chuť na pasívny zážitok, pozri si zápas domáceho hokejového tímu.

Some of the players were a little wobbly ankles as a group of hockey moms in their 30s and 40s are taking up hockey for the first time. Until just a few weeks ago, many had never skated on hockey skates, now they're out in full equipment learning the game from a couple of young guys who call them "girls." at the Leaside Memorial Gardens in Toronto. March 9, 2011 STEVE RUSSELL/TORONTO STAR

Foto: thestar.blogs.com

Ultimátny relax

Počasie víkendu ani tentokrát nepraje a čo je v daždi a zime lepšie než horúca sauna? Fíni ju nevymysleli len tak zo srandy. Ak chceš poriadne vypnúť, skús niektoré wellness centrá, na zľavových portáloch si určite vyberieš. Voliť môžeš aj tie, ktoré sa nachádzajú blízko peknej slovenskej prírody. Napriek škaredému počasiu padne prechádzka dobre a zregeneruje tvoje preťažené mozgové bunky.

therme-mediationssauna

Foto: bad-woerishofen.de

Pre extrémistov

Ak miluješ adrenalín, určite neplánuješ sedieť doma. Máš na výber množstvo zaujímavých aktivít, na ktoré si iní netrúfajú. Skús napríklad 2-dňovú expedíciu na Gerlach s výcvikom alebo let športovým lietadlom, ktoré môžeš dokonca skúsiť pilotovať. Podmienky ešte nie sú zlé ani pre turistiku, napríklad vo Vysokých Tatrách. Prechádzka na Hrebienok, Štrbské či Popradské pleso ulahodí aj športovým lenivcom a zrejme pri nich prvýkrát uvidíš tohtoročný sneh.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAFoto: tyger.sk

Filmová mánia

Na milovníkov strieborného plátna toho tento víkend čaká naozaj veľa. Okrem toho, že si v kine môžeš pozrieť filmové dlhoočakávané novinky ako Fantastické zvery a ich výskyt či Doctor Strange, je tu aj špeciálna prechádzka na tému Bratislava vo filme, ktorú 18. a 17. novembra organizuje kino Lumiére. Vieš, v ktorých bratislavských zákutiach na nakrúcali scény zo známych filmov? Do štvrtka tiež ešte trvá Medzinárodný filmový festival Bratislava.

xy5s-gk_7096_jpgFoto: sng.sk

Trocha kultúry

Dve slovenské „metropoly“ ponúkajú aj množstvo kultúrnych eventov. Okrem klasických divadelných v Košiciach trvá multižánrový festival Matrioshka v Tabačke, ktorý vyvrcholí vo štvrtok koncertom kapely Puding pani Elvisovej. V piatok Tabačka privíta Korben Dallas. Ak si fanúšikom Minecraftu, skoč na stretnutie tvojich spriaznených duší Crafton Košice. V hlavnom meste v obľúbenom KC-čku môžeš vo štvrtok navštíviť Večer pre všímavých s udeľovaním ocenenia Biela vrana a množstvom koncertov. V sobotu ťa čaká Kubánsku noc či burza originálnych tričiek s názvom Tričkáreň.

563697_552836644792913_2096624955_n

Foto: welcometobratislava.eu

Zdroj titulnej fotografie: thestar.blogs.com/welcometobratislava.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech