Toto je momentálne 5 najžiadanejších e-bookov na Amazone, ktoré by bola škoda prehliadnuť

  • Ak hľadáš kvalitné čítanie na víkend, si na správnom mieste. Vybrali sme pre teba top 5 kníh z tech oblasti, do čítania ktorých sa môžeš pustiť už po pár klikoch. Hodnotenia týchto kúskov hovoria za všetko, takže po ich prečitaní by si určite nemal zostať sklamaný.
kus
pexels.com
  • Ak hľadáš kvalitné čítanie na víkend, si na správnom mieste. Vybrali sme pre teba top 5 kníh z tech oblasti, do čítania ktorých sa môžeš pustiť už po pár klikoch. Hodnotenia týchto kúskov hovoria za všetko, takže po ich prečitaní by si určite nemal zostať sklamaný.

Druhý vek strojov: Práca, pokrok a prosperita v ére špičkových technológií

Ak si túto knižku len zbežne prezrieš , budeš mať dojem, že to všetko dávno poznáš. Je to omyl. Moorov zákon, exponeciálne zrýchlovanie vývoja, nové technológie, digitalizácia všetkého okolo nás. Určite sú to všetko dobre známe veci. Toto však nie je knižka o technológiách.

 

foto:books.google.com

Je o tom, čo robia technológie s ľuďmi, so spoločnosťou a s ekonomikou. Je o tom, v akej dobe žijeme, aké sú jej skryté zákonitosti, čo sa dnes oplatí študovať. Je o tom, ako funguje hospodárstvo, nie o tom, ako budú vyzerať za pár rokov tvoje múdre hodinky. Je o druhej priemyselnej revolúcii, ktorá prebieha práve teraz a prevracia svet nie menej ako tá prvá, poháňaná parnou lokomotívou.

[amazon_link asins=’0393350649′ template=’KupitNaAmazone‘ store=’Startitupskde-21′ marketplace=’DE‘ link_id=’75e6b222-3c76-11e7-9250-af9d2460e752′]

Everybody Lies: Big Data, New Data, and What the Internet Can Tell Us About Who We Really Are

Táto kniha ponúka fascinujúce, prekvapujúce a niekedy až smiešne náhľady do všetkého – od ekonómie cez etiku až po šport. Dáta sú v dnešnom svete alfou omega a táto kniha na to veľmi kreatívne nadväzuje.

foto:books.google.com

Odpovie ti na otázky, na ktoré by si sa len ťažko dopátral odpovede. Koľko bielych voličov nevolilo Baracka Obamu len preto, že je černoch? Uprednostňujú tajne rodičia narodenie chlapcov pred dievčatami. Ovplyvňujú násilné filmy kriminalitu? Môžeme poraziť akciový trh? Ako často klameme o našom sexuálnom živote? Je to naozaj mnoho na analýzu, ktorá ti poskytne insightov z bežného sveta.

[amazon_link asins=’0062390856′ template=’KupitNaAmazone‘ store=’Startitupskde-21′ marketplace=’DE‘ link_id=’b32d3066-3c76-11e7-a1b5-4bf3fb35d587′]

Algorithms to Live By: The Computer Science of Human Decisions

Fascinujúce skúmanie toho, ako možno aplikovať počítačové algoritmy do tvojho každodenného života. Čo by sme mali urobiť a čo nechať nedokončené, v bežnom dni alebo aj živote. Kniha ti pomôže pri  rozhodovacích problémoch, s ktorými sa stretávaš každý deň a zároveň ti osvetlí fungovanie ľudskej mysle. Zistíš napríklad, kedy  by si mal prepínať medzi rôznymi úlohami.

foto:books.google.com

Ak máš dilemu, v knihe nájdeš pravidlo, podľa ktorého sa riadiť. Pritom každý jeden fascinujúci algoritmus prevracia inteligenciu počítačovej vedy do každodenného ľudského života. Stojí to za to.

[amazon_link asins=’0007547994′ template=’KupitNaAmazone‘ store=’Startitupskde-21′ marketplace=’DE‘ link_id=’d255b87f-3c76-11e7-9c82-71c40a072d80′]

Cracking the PM Interview: How to Land a Product Manager Job in Technology

Toto je naozaj rozsiahla kniha o živote produktov v začínajúcich, ale aj väčších tech spoločnostiach. Zistíš, ako sa rola produktového manažéra líši v jednotlivých spoločnostiach, aké skúsenosti potrebuješ, či ako by mal vyzerať perfektný životopis na túto pozíciu.

foto:books.google.com

Kniha ti odpovie na naozaj neobvyklé otázky, ktoré však môžu byť pre biznis kľúčovými. Koľko pizze doručujú na Manhattane? Ako sa navrhuje budík pre nevidiacich? Aký je tvoj najobľúbenejší softvér a prečo? Ako by si spustil službu prenájmu videa v Indii?

[amazon_link asins=’0984782818′ template=’KupitNaAmazone‘ store=’Startitupskde-21′ marketplace=’DE‘ link_id=’eee45ba4-3c76-11e7-b2ee-8dc571eec7d3′]

Nenúťte užívateľov premýšľať

foto:webhostingreviewsbynerds.com

Vzhľadom na to, že táto kniha bola po prvýkrát publikovaná v roku 2000, stovky tisíc web dizajnérov a vývojárov sa spolieha na rady Steva Kruga z oblasti intuitívnej navigácie a dizajnu. Ide o jednu z najpopulárnejších a najviac odporúčaných kníh týkajúcej sa tejto tématiky. Mnoho ľudí označilo túto knihu za „must to read“  pre všetkých pracujúcich na webových stránkach.

[amazon_link asins=’0321965515′ template=’KupitNaAmazone‘ store=’Startitupskde-21′ marketplace=’DE‘ link_id=’44aef222-3c77-11e7-a3f1-09e47188ec40′]

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech