Tri nové technológie

  • Jednou z najúžasnejších vecí na startupoch je kreativita ľudí. Obdivujem ju a pozorujem s rovnakou vášňou s akou si skúšam nové technológie, ktoré prináša. Dnes som vybral tri produkty, ktoré sa mi tak zapáčili, že moji priatelia o nich budú počúvať minimálne celý týždeň.
image_1396787820.jpeg
  • Jednou z najúžasnejších vecí na startupoch je kreativita ľudí. Obdivujem ju a pozorujem s rovnakou vášňou s akou si skúšam nové technológie, ktoré prináša. Dnes som vybral tri produkty, ktoré sa mi tak zapáčili, že moji priatelia o nich budú počúvať minimálne celý týždeň.

 

Keecker – robot do každej domácnosti

Ak milujete najnovšiu elektroniku, tento priateľský robot si vás určite získa. Môžeme ho nazvať inteligentným projektorom, fotoaparátom alebo kamerou. Môžete prostredníctvom neho hrať hry, vytvárať atmosféru hviezdnej oblohy alebo analyzovať domácnosť – pohyb, teplotu a iné. Robot je umiestnený na kolesách a je ovládaný cez smartfón.

Keecker vytvorila spoločnosť Paris založená ex-pracovníkom Google Pierrom Lebeau a jej cieľom je zlepšiť naše životy cez inovatívne technológie. Aktuálna cena robota je 4000 amerických dolárov, a teda si ho budú zatiaľ môcť dovoliť len tí najbohatší. Vytvára však nové spojenie medzi technológiou a zábavou a prináša nový, pomerne dostupný trend robotov.

 

The Kinsa

Elektronické teplomery sú už pomerne rozšírené. Predstavte si však, že by nám okrem teploty vedeli sledovať priebeh a vývoj choroby, odoslať správu do práce či školy, alebo objednať potrebné lieky? O niečo takéto sa pokúsil projekt Kinsa. Ide o chytrý teplometer, ktorý sa aplikuje do úst a následne pomocou iPhonu a aplikácie vytvára platformu na diagnostiku, informovanie a nákup.

Jednou z cieľových skupín, na ktorý je Kinsa zameraná, sú deti. Rodičia pomocou Kinsa môžu dostať presný prehľad o vývoji choroby aj počas práce. Pomocou aplikácie sa dá sledovať aj rozšírenie choroby v danej geografickej oblasti alebo v škole. 

 

 

360 Fly a 360 MikroFly HD panoramatická kamera

GoPro kamery si v poslednom čase získali obrovský úspech u všetkých fanúšikov kvalitných záberov a technológií. Avšak technológia napreduje a spoločnosť VOXX v spolupráci s EyeSee360 prichádza s nápadom, ktorý umožňuje zachytiť v reálnom čase videá v 360 stupňovom uhle. Pozorovateľ cez tablet alebo smartfón môže na diaľku ovládať uhol pohľadu, priblížiť si detail, ktorý si chce ozrejmiť, a tak sa stať na chvíľu súčasťou priestoru, v ktorom sa fyzicky nenachádza. Ak sa firmy spoja s vývojármi 3D okuliarov, máme sa na čo tešiť.

Kamera váži len 120 g a je vodeodolná do hĺbky piatich metrov. Je ľahko umiestniteľná na akýkoľvek povrch od lezeckého oblečenia, helmy, až po motorku, či auto. Predaj by mal byť spustený v lete 2014.

zdroj: 360fly.com, kinsahealth.com, keecker.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech