Truban tvrdo kritizuje vládnu pomoc podnikateľom: Nerozumiem, prečo už dávno nezaviedli túto vec

  • Expredseda Progresívneho Slovenska Michal Truban prezradil, akým projektom sa v súčasnosti venuje. Odskočil si na moderátorskú stoličku
  • Mimoparlamentný politik konkrétne pomenoval, v čom je štátna pomoc podnikateľom neefektívna
  • Truban zhodnotil Irenu Biháriovú, ktorá ho vystriedala na čele strany po parlamentnom debakli
Startitup
  • Expredseda Progresívneho Slovenska Michal Truban prezradil, akým projektom sa v súčasnosti venuje. Odskočil si na moderátorskú stoličku
  • Mimoparlamentný politik konkrétne pomenoval, v čom je štátna pomoc podnikateľom neefektívna
  • Truban zhodnotil Irenu Biháriovú, ktorá ho vystriedala na čele strany po parlamentnom debakli

Pred parlamentnými voľbami v roku 2020 sa našiel zrejme len málokto, kto by tipoval, že by sa Progresívne Slovensko nedostalo cez prah národnej rady. Realita bola ale iná a progresívci sa poriadne popálili. Vstup do NRSR im pritom ušiel len o malý kúsok.

Startitup takmer po dvoch rokoch od kritických volieb vyspovedal bývalého šéfa strany, dnes jej podpredsedu Michala Trubana.

Prinášame ti ochutnávku z pripraveného rozhovoru, v ktorom sa dozvieš, čo si myslí o súčasných politických špičkách, ale aj to, či by opäť „skočil“ do aktívnej politiky.

Moderátor Truban

A čomu sa Truban okrem politiky venuje dnes? Zdá sa, že prepadol jednému zo súčasných trendov, zasadol na „moderátorskú“ stoličku a začal robiť vlastný podcast.

„Založil som si akurát nový podcast o podnikaní, športe či politike. Na také moje témy. Je to taký dlhý podcast. Dvojhodinové rozhovory na témy, ktoré ma bavia,“ povedal bližšie o svojom novom hobby.

Práve Truban prišiel do sveta politiky z podnikateľského prostredia a myslí si, že súčasná štátna pomoc podnikateľom počas pandémie nie je práve najideálnejšia.

„Nerozumiem, prečo už dávno nie je desaťpercentná DPH na gastro a pre turizmus. Toto je, myslím si, taká vec, ktorá by veľmi pomohla,“ tvrdí Truban.

A čo si myslí napríklad o politických špičkách súčasnej vládnej koalície, ako sú premiér Eduard Heger, financmajster Igor Matovič či minister hospodárstva Richard Sulík? Má pre nich radu.

Jedna z tých najhlavnejších je, aby počúvali odborníkov, pretože sa venujú niečomu naozaj veľmi dlho a práve politik by ich mal počúvať a snažiť sa to predať, pretože veľakrát je to ťažká vec,“ poradil politikom Truban.

Bude bojovať

V súčasnosti je Truban síce stále podpredsedom progresívcov, no radí napríklad podnikateľom v oblasti biznisu a v neposlednom rade trávi voľný čas aj so svojou rodinou. Vedel by si ale ešte predstaviť, že by sa naplno venoval práve aktívnej politike?

„Na politiku som nezanevrel a keď prídu voľby, tak sa budem snažiť opäť bojovať,“ prezradil Truban. Ten priznal, že okrem politiky sa venuje podpore podnikania, ale aj svojej rodine.

Trubana po neuspokojivých výsledkoch v parlamentných voľbách na čele strany vystriedala Irena Biháriová. Opýtali sme sa, ako vníma svoju stranícku šéfku po výmene stráží.

„Snaží sa robiť a vidím na nej, že pracuje. Myslím si, že je teraz veľmi dobrá líderka,“ zhodnotil svoju nástupkyňu Truban. 

Oveľa viac detailov a zaujímavých informácií, ktoré ešte nikde nezazneli, nájdeš v rozhovore s Michalom Trubanom, ktorý bude zverejnený už čoskoro. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá