Túto novinku musí poznať každý turista v našej krajine. Tím Slovákov do nej investoval desaťtisíce eur 

  • Všetci fanúšikovia turistiky si odteraz môžu vyhľadať trasu celkom na namieru
  • Portál Hikemates.com spustil vyhľadávanie z viac ako 2 000 turistických trás
  • Ide o novinku, ktorá milovníkom prírody značne uľahčí plánovanie ich výletov
archív Hikemates
  • Všetci fanúšikovia turistiky si odteraz môžu vyhľadať trasu celkom na namieru
  • Portál Hikemates.com spustil vyhľadávanie z viac ako 2 000 turistických trás
  • Ide o novinku, ktorá milovníkom prírody značne uľahčí plánovanie ich výletov

Začínajúci a skúsení cestovatelia môžu teraz vyhľadávať turistické výlety podľa typu trasy, jej náročnosti, času trvania, dostupnosti aj stúpania vďaka webovej stránke spájajúcej komunitu turistov.

Vizuálne atraktívny webový portál obsahuje pútavé fotografie, priamy náhľad na mape a intuitívne rozloženie, v ktorom sa používatelia ľahko orientujú. Na obrazovke tak vidia okolité trasy, farebné značenie turistických chodníkov a ďalšie užitočné informácie. 

Stred Európy a stred Slovenska ležia len 40 km od seba. Jeden z nich na nehostinnej skale

„Najväčším impulzom pre nás bol užívateľský zážitok z vyhľadávania iných vecí – či už išlo o letenky, ubytovanie alebo aj najbližší taxík. Prečo by si nemohol rovnako jednoducho nájsť aj túru, ktorá je pre teba v danej chvíľu najvhodnejšia trvaním, prevýšením alebo lokalitou? Inšpiráciu sme hľadali po celom svete a snažili sme sa celé vyhľadávanie spraviť inovatívne no stále zrozumiteľne. Spustená je prvá verzia a postupne sa budú dopĺňať ďalšie vylepšenia,“ pre Startitup sa vyjadril Patrik Pajta, predseda turistického oddielu KST Hikemates. 

zdroj: archív Hikemates

Hikemates.com poskytuje exkluzívne vyhľadávanie z viac ako 2 000 turistických trás, ktorými sú popretkávané najzaujímavejšie slovenské vrchy.

„Takéto vyhľadávanie bolo dlho našim cieľom, lebo sme ho chceli sami používať. Máme svoj Hikemates turistický oddiel a práve vďaka našej komunite dokážeme vyvíjať takéto služby aj pre ďalších turistov. Pozývame aj ostatných, aby sa k nám pridali!“ hovorí Patrik.

Na projekte začal tím Hikemates pracovať v októbri 2018, nejde však len o samotné vyhľadávanie. Za tieto dva roky sa im podarilo založiť prvý digitálny oddiel Klubu slovenských turistov, pre verejnosť zorganizovať 2 turistické výzvy, do ktorých sa zapojilo vyše 2 000 ľudí a takmer každý mesiac organizujú aj komunitné výstupy pre stovky turistov z celého Slovenska. 

zdroj: archív Hikemates

Patrik nám prezradil, že do projektu za tieto dva roky investovali približne 60 000 eur a tisícky hodín práce. Z toho asi 70% tvoria vlastné zdroje, 20% sú príspevky od partnerov a 10% financuje predaj Hikemates členstva, ktorým ľudia získajú ročné poistenie na hory, až 50 % zľavy na vysokohorských chatách a ďalšie zľavy u outdoorových predajcov.

„Týmto vyhľadávaním samozrejme nekončíme, je to pre nás naopak iba začiatok. Budeme ho testovať, počúvať spätnú väzbu a tešiť sa z každého jedného úspešného odporúčania trasy, ktorú si ešte nepoznal,“ doplnil hlavný dizajnér portálu Ondrej Kostolňák. 

Nielen koronakríza, ale aj čoraz väčšia obľuba trávenia dovolenky doma a spoznávania svojho blízkeho okolia láka ľudí do hôr. Vďaka tomuto vyhľadávaniu si každý nájde tú najvhodnejšiu trasu podľa svojho času aj kondičky.

Tím projektu zároveň verí, že aj týmto krokom sa podarí odľahčiť aj tie najnavštevovanejšie trasy a vďaka Hikemates.com ľudia objavia aj menej známe krásy Slovenska. 

Hikemates.com sa zameriava na mapovanie prírodných krás a toho najlepšieho, čo Slovensko ponúka. Tím navyše vytvoril osobne písaného, podrobného turistického sprievodcu. Každý blogový príspevok na webe je napísaný skúsenými turistami, ktorí prešli jednotlivé trasy a zdokumentovali ich.

Používatelia môžu zdieľať svoje cesty prostredníctvom vlastných fotografií a pozývať ďalších používateľov, aby sa k nim pripojili. Môžu tiež uverejňovať recenzie trás, ktoré navštívili, a pomôcť tak ďalším cestujúcim. 

Zdroj: Hikemates

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech