Uber nútene odchádza z Maďarska

  • Naši južní susedia kvôli novej legislatíve už o pár dní prídu o Uber.
Hungary Uber Demonstration
  • Naši južní susedia kvôli novej legislatíve už o pár dní prídu o Uber.

Oddelenie Uber pre centrálnu Európu včera oznámilo, že UberX končí na maďarskom trhu. Od tohto mesiaca vchádza do platnosti nová legislatíva, ktorá im znemožňuje fungovanie. Rob Khazzam, manažér pre centrálnu Európu oznámil, že Uber odíde z Budapešti 24 júla, čo je naozaj veľmi rýchla reakcia. Ďalej povedal, že k tomuto rozhodnutiu ich priviedlo posledných 18 mesiacov legislatívnych zmien v Maďarsku.

V Júni bola schválená legislatíva, s cieľom obmedziť aktivity Uber. Toto bolo možné vďaka parlamentnej väčšine premiéra Viktora Orbána a jeho pravicovej strany Fidesz.

Nový zákon, ktorý vôjde do platnosti tento mesiac, umožní maďarskej komunikačnej službe zablokovať „ilegálnym službám“ prístup na internet.

robbieee

foto: uk.busnessinsider.com

Taxikári v Maďarsku, podobne ako naši, protestovali proti Uber taxíkom. V Maďarsku požadovali, aby sa Uber stal nezákonným a ich aplikácia bola blokovaná. Najväčším problémom pre iné taxi služby je fakt, že Uber nemusí dodržiavať veľa regulácií, ktoré iné firmy musia.

Uber používa v Budapešti 160 tisíc ľudí, pre ktorých Uber skončí. Okrem týchto ľudí postihne odchod Uberu aj viac ako 1200 vodičov, ktorí môžu stratiť vodičské preukazy až na tri roky.

„Nie je to zákaz. Uber nebol zakázaný, ale násilne vytlačený z Maďarska. Vláda nám nedala žiadnu inú možnosť, ako reagovať na nové legislatívy“, povedal Rob Khazzam.

463192921b2984d508cc0db7c6d9853f

Napriek všetkému, Uber dúfa, že sa im po nejakom čase podarí do Maďarska vrátiť. Myslíš si, že krajiny v okolí Maďarska budú pokračovať v podobných legislatívach? Myslíš, že protesty našich taxikárov budú viesť k rovnakej ceste alebo naša vláda nebude brániť inovatívnym spoločnostiam ako Uber?

zdroj: businessinsider.com zdroj titulnej fotografie: wtop.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá