Uľahčite rozchod s vašim spoluzakladateľom

  • Založenie spoločnosti nie je vôbec ľahké. Zo začiatku je takmer všetko proti vám, nemáte dostatok peňazí, konkurencia vás nebude brať vážne a ešte popri tom všetkom sa kompletne zmení aj váš osobný život.
image_1425216397.png
  • Založenie spoločnosti nie je vôbec ľahké. Zo začiatku je takmer všetko proti vám, nemáte dostatok peňazí, konkurencia vás nebude brať vážne a ešte popri tom všetkom sa kompletne zmení aj váš osobný život.

 

Váš tím sa stane vaša „rodina“. Nadnesene povedané, vstúpite do manželstva s vašim spoluzakladateľom. Takže to s kým sa rozhodnete vstúpiť do biznisu, ovplyvni aj jeho celú existenciu. Mnoho krát sa už stalo, že zakladatelia sa nezhodli a rozhodli sa vydať každý svojou cestou. Čo je však vtedy spraviť najlepšie, aby to neohrozilo váš podnik?

 

 

1. Ukončite to čo najrýchlejšie

Ide asi o najťažšiu, avšak najdôležitejšiu úlohu. Ako náhle ste s vašimi spoluzakladateľmi dospeli k tomu, že sa rozdelíte, spravte to čo najrýchlejšie. Pretože čím viac času tomu budete venovať, tým viac dôležitých maličkostí vám môže uniknúť a to môže v konečnom dôsledku ohroziť aj celú vaši firmu.

 

2. Buďte veľkorysí

Aj v prípade, že ste sa s vašim spoluzakladateľom nezhodli, nechovajte sa k sebe s nenávisťou. Pretože na začiatku ste do toho išli spolu a keby nebolo jedného z vás, asi by ste sa nedostali tam kde ste teraz. Keď si budete rozdeľovať majetok a právomoci, myslite pri tom na to, aby nebol ani jeden z vás poškodení a snažte sa rozísť v dobrom., pretože v budúcnosti sa vám to ešte môže zísť.

 

3. Nenechajte nič na náhodu a preverte si veci

Jednou z najdôležitejších záležitostí je právne vyrovnanie. Samozrejme, mali by ste si dôverovať, avšak veľa krát sa už stalo, že vďaka malej poznámke v zmluve, ktorú si nevšimol, prišiel jeden so spoločníkov o svoj podiel či právomoci. Preto by ste sa vždy mali držať pravidla „dôveruj, ale preveruj“.

 

4. Identifikujte príčiny rozchodu

Vždy sa určite a zhodnoťte to, čo sa stalo a vysvetlite si prečo sa to stalo. Toto všetko vám môže pomôcť k tomu, aby ste tieto chyby neopakovali aj pri vašom ďalšom podnikaní. Keď identifikujete miesto, kde sa stala chyba, budete v budúcnosti obozretnejší a môžete tak zachrániť váš ďalší biznis.

 

5. Zdieľajte svoju story s ostanými

Vyrozprávať svoj príbeh niekomu inému je veľmi dôležité. Veľa ľudí sa síce nechce verejne priznať ku svojim zlyhaniam a chybám, ale verte, že oboznámiť ostaných s tým, čo sa vlastne stalo, bude mať v konečnom dôsledku iba plusy. Jednak tým pomôže ostatným, aby sa vyvarovali podobných chybám, na druhej strane tým pomôžete aj sebe. Nebojte sa preto hovoriť o svojich zlyhaniach, aj to je znak toho, že ste vnútorne silný.

zdroj: magazine.wework.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech