Uteč Fico! Objavila sa nová hra, v ktorej máš bývalému premiérovi pomôcť utiecť pred spravodlivosťou

  • V rámci predvolebnej politickej kampane to začína byť na slovenskom internete čím ďalej, tým pestrejšie
  • Po online hre z dielne Roberta Fica, v ktorej máš zachrániť babičku pred Andrejom Kiskom, sa objavila aj hra, v ktorej máš pomôcť utiecť Ficovi pred spravodlivosťou
wikimedia.org, TASR – Jakub Kotian
  • V rámci predvolebnej politickej kampane to začína byť na slovenskom internete čím ďalej, tým pestrejšie
  • Po online hre z dielne Roberta Fica, v ktorej máš zachrániť babičku pred Andrejom Kiskom, sa objavila aj hra, v ktorej máš pomôcť utiecť Ficovi pred spravodlivosťou

Len včera sme ťa informovali o novej online hre s názvom Uteč Babi!. Klikaním a zbieraním liekov v tejto hre máš utiecť pred bývalým prezidentom Kiskom, ktorý chce okradnúť dôchodkyňu na vozíčku. Hru na svojom oficiálnom profile zdieľal aj bývalý premiér Robert Fico. 

Zatiaľ si môžete zahrať túto hru a zachrániť dôchodky našich rodičov pred Kiskom.No 29. Februára voľte SMER – SD. 🙃https://www.strana-smer.sk/hry/Babi/index.html

Gepostet von Robert Fico am Mittwoch, 19. Februar 2020

Táto hra si vyslúžila značnú pozornosť. Reakcia internetu však na seba nenechala dlho čakať, nakoľko svetlo sveta uzrela celkom nová hrá, no tentokrát je v hlavnej úlohe sám Robert Fico. Hra má názov Uteč Fico!, v ktorej uteká pred Igorom Matovičom.

Ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva!https://ficohra.github.io/hra/

Gepostet von Michal Dragan am Mittwoch, 19. Februar 2020

V prípade hry Uteč Babi! ide o formu predvolebnej politickej kampane, ktorej objednávateľom je SMER – sociálna demokracia, dodávateľom je spoločnosť JM Communication s.r.o, za ktorou stojí Ján Mažgút, ktorý je súčasným hovorcom Smeru. 

V prípade novej hry Uteč Fico! sa jedná o hru vyrobenú „grátis” pre Smer, píše sa na webe hry. Ako dodávateľ služby je uvedená spoločnosť SaveFico s.r.o. sídliaca na adrese Bonaparte. Ide však o neexistujúcu firmu. To, kto za touto hrou stojí, tak momentálne nie je známe. 

Nie je to len o online hrách 

Hry s politickou tématikou už nie sú žiadnou novinkou a to dokonca ani v offline svete. Naposledy o tom Slovákov presvedčila satirická stránka Zomri. Tá na crowndfundingovej platforme spustila zbierku na vydanie satiricko-politickej kartovej hry o slovenskej politike. Zomri chcelo vyzbierať 10-tisíc eur, no ich kampaň sa naplnila na 950%, nakoľko vyzbierali viac ako 95-tisíc eur

zdroj: archív Zomri

Na hre sa spolupodieľala grafička Olívia, s ktorou už Zomri spolupracovalo pri výstave výtvarných diel. Nápad vytvoriť hru dostali admini Zomri od svojho kamaráta, keď sa rozprávali na tému politického monopoly.

„Všetkých tá myšlienka nadchla. Potom nasledovalo asi polročné odsúvanie spojené s uvažovaním nad tým, ako sa taká vec vôbec dá spraviť. Potom cez osobné kontakty nejakých kresťanov a skautov, o ktorých som stereotypne predpokladal, že budú hrávať takéto hry, som sa dostal k Jožkovi. No a ten povedal, že síce pracuje na niečom inom, ale že to vymyslí a vymyslel a hotovo,“ vyjadril sa tím Zomri pre Startitup.

zdroj: archív Zomri

Dnes si tak už môžeš zahrať kartovú hru, v ktorej je napríklad možné kúpiť si Bašternákove nehnuteľnosti alebo si môžeš prečítať brepty Andreja Danka.

Tvorcovia hry hovoria o tom, že ľudia na Slovensku často zabúdajú. Takto už majú všetky prúsery politikov priamo pod nosom priamo v hre.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK